Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Juniori Tatrana podľahli doma Trebišovu

Juniori 1. FC Tatran Prešov nestačili v poslednom zápase sezóny na Slavoj Trebišov (v žlto-modrom). (Autor: orim)
Sportnet|Publikované 17. jún 2012 o 22:00

Juniorka 1. FC Tatran Prešov uzavrela sezónu 2011/2012 prehrou. V záverečnom kole III. ligy skupiny Východ privítali Slavoj Trebišov.

Juniorka 1. FC Tatran Prešov uzavrela sezónu 2011/2012 prehrou. V záverečnom kole III. ligy skupiny Východ privítali na ihrisku vo Veľkom Šariši Slavoj Trebišov. V priemernom súboji sa tešili z víťazstva Zemplínčania, ktorí gólmi Lukáča a Takáča zdolali prešovskú juniorku 2:0 (1:0).

PREŠOV. Trebišovčanom by tak pätnásta priečka v konečnom zúčtovaní mohla pravdepodobne zaručiť účasť v III. lige Východ aj v nasledujúcom súťažnom ročníku, ale o tom sa rozhodne zrejme už tento týždeň, keďže situácia je v tomto smere viac ako komplikovaná.

Naopak, zverenci prešovského trénera Mareka Fabuľa aj napriek prehre s Trebišovom ukončili sezónu na štvrtej priečke, keď sa pred nich v dlhodobej súťaži dostali len Lokomotíva Košice, Ružiná a víťaz ligy Bardejovčania, ktorí si zároveň vybojovali aj miestenku do II. ligy.

Rozhodli naše individuálne chyby

Tréner juniorov 1. FC Tatran Prešov Marek Fabuľa vidí hlavný dôvod prehry svojich zverencov v tom, že súper využil v zápase viaceré zaváhania jeho zverencov.

„Prehrali sme po individuálnych chybách. My sme ich chyby nepotrestali a naopak oni naše každé najmenšie zaváhanie potrestali. V prvom polčase mali jednu šancu a aj z nej im to padlo. V druhom dejstve to bolo z oboch strán otvorenejšie. Mali sme viacero šancí, ale neskončili sa gólom. V závere sme po našej hrubej chybe dostali druhý gól a bolo po zápase.“ P

rešovskí juniori obsadili v skončenej sezóne štvrté miesto, čo je podľa trénera Mareka Fabuľu dobrým výsledkom.

„S touto sezónou môžeme byť celkovo maximálne spokojní, pretože štvrté miesto pre tento mladý kolektív je veľmi dobrá vizitka. Chlapci ukázali, že majú perspektívu.“

Zostane Slavoj v III. lige?

Situácia okolo účasti Trebišova v III. lige aj v ročníku 2012/2013 je viac ako komplikovaná.

Pri pohľade do tabuľky II. ligy je jasné, že z nej oficiálne vypadávajú LAFC Lučenec a FC Petržalka 1898.

Svoje miesta tak prenechali obom postupujúcim prvým mužstvám z III. líg Východ (Partizán Bardejov) a Západ (Duslo Šaľa).

Situácia sa však skomplikovala po vyjadrení Ružomberka, ktoré avizovalo, že ich juniori už ďalej v druhej lige nebudú účinkovať.

To značí, že sa uvoľnilo miesto v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Nahradiť by ho mala Ružiná (keďže Ružomberok B patrí do skupiny Východ), ale športovo-technická komisia zvažuje alternatívu o prípadnom barážovom stretnutí medzi oboma druhými celkami III. ligy Východ a Západ – Ružiná a Šamorín.

Pre futbalový klub FK Slavoj Trebišov to znamená, že ak by sa športovo-technická komisia riadila rovnakým spôsobom ako vlani, Slavoj by bol definitívne zachránený, keďže Ružiná by tak automaticky zamierila do II. ligy.

Ak sa však napokon odohrá barážové stretnutie a Ružiná by so Šamorínom prehrala, Slavoj by sa musel porúčať z III. ligy Východ. Viac sa zrejme v tejto súvislosti dozvieme už tento týždeň.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.