Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Juniori Popradu vyškolili Veľkú Lomnicu

Jednoznačný triumf. Poprad B deklasoval Veľkú Lomnicu 5:1. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 11. apr 2016 o 22:00

Celkom jednoznačný priebeh malo derby stretnutie piatej ligy Podtatranskej medzi domácim Popradom B a Veľkou Lomnicou.

Domáci svojho súpera nešetrili a deklasovali ho 5:1.

POPRAD-VEĽKÁ. Juniori Popradu vybehli na nováčika súťaže a po polhodine viedli už hrozivých 4:0. Postupne sa do streleckej listiny zapísali Bednarčík, Gajan, Šuľa a Rams.

Hostia sa k slovu dostali až v 41. minúte, keď ich prvú šancu premenil kanonier Bojňanský.

Po obrátke už boli Popradčania milosrdnejší a svojmu súperovi pridali už iba jeden gól.

„Na lepšom teréne ako naposledy doma proti Smižanom sa nám darili kombinácie, dalo sa hrať po zemi. Boli sme jednoznačne lepší, je to aj tým, že nás posilnili hráči z A-mužstva. Súper mal v celom zápase jedinú šancu, po našej chybe a tú aj premenil. Hostia majú ako nováčik súťaže kvalitný káder, preto nie je prekvapením, že sú v tabuľke dosť vysoko. Sú to skúsení hráči, ktorí pochodili aj vyššie súťaže a majú dobrého trénera,“ skonštatoval tréner FK Poprad B Milan Ondruš.

Terén hosťom nevyhovoval

Lomničania ako nováčik súťaže predvádzajú veľmi sympatické výkony. V Poprade-Veľkej však zaostali za očakávaním.

„Domáci boli jednoznačne lepší. Hlavne v prvom polčase nám robil terén veľké problémy, nevyhovoval nám. Máme ťažších hráčov, ktorí sa na ňom ťažko pohybovali. Popradčania hrali kombinačne, zaslúžene vyhrali. Očakával som vyrovnanejší priebeh, určite nie, že prehráme rozdielom triedy. Nie sme zvyknutí na takúto konfrontáciu v tejto súťaži. V defenzíve sme mali veľké problémy. Zápas nám celkom nevyšiel, verím, že už v ďalšom dueli to odčiníme. Pred začiatkom súťaže sme si dali za cieľ skončiť do piateho miesta,“ povedal tréner FK Veľká Lomnica Zoltán Kubat.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.