Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Juniori na MS cieľ nesplnili

Najviac gólov zo Slovákov na MS dal Košičan Marek Molnár, no tréner aj od neho čakal v kritických momentoch viac. (Autor: Róbert Sándor)
Sportnet|Publikované 4. sep 2009 o 22:00

Juniorskí vodnopóloví reprezentanti Slovenska na majstrovstvách sveta svojej vekovej kategórie cieľ nesplnili.KOŠICE. Našim mladíkom napokon na šampionáte v chorvátskom Šibeniku patrila až konečná 15. priečka spomedzi 19 účastníkov.

Chceli vyššie

"Treba povedať aj to, že už účasť na majstrovstvách sveta je niečo, čím sa môže pochváliť máloktoré športové odvetvie na Slovensku. Pravda však je, že sme čakali lepšie umiestnenie," priznal tréner reprezentácie juniorov Szabolcs Eschwig-Hajts. Podľa neho sa ukázala holá realita súčasného stavu mládežníckeho vodného póla na Slovensku. "Ťažko čakať zázraky, keď naša domáca súťaž juniorov a kadetov má nedostatočnú úroveň. Nie je z čoho vyberať do reprezentácie."

Náš národný tím sa musel vysporiadať so stratou Kostelníka, ktorý tesne pred odchodom do dejiska MS - chorvátskeho Šibeniku ochorel a brankárska jednotka Kozmer nastupoval so sebazaprením s bolesťami chrbta. "Záver prípravy nebol celkom harmonický, vinou zranení a ďalších vecí. Slovenský zväz vodného póla vyvinul veľké úsilie na vytvorenie dobrých podmienok, za čo mu ďakujem, i keď pri plánovaní mohla byť pružnejšia komunikácia."

Viac čakal od ťahúňov

Naši juniori absolvovali desať dní pred odchodom kvalitnú hernú previerku na nabitom turnaji v Novákoch, kde štartovala takmer kompletná svetová špička, no ani to nepomohlo k lepšiemu výsledku. Cieľom bolo umiestnenie do dvanásteho miesta (vlani na majstrovstvách Európy skončil tento výber na 10. pozícii), a to sa dosiahnuť nepodarilo. "Reálne som to videl práve okolo 12. až 13. miesta, lebo sme mali aj ťažkú skupinu. Žiaľ, v kľúčových momentoch sa neprejavili ani hráči, ktorí mali byť ťahúňmi ako Nagy či Molnár, ktorému nepridala absencia v závere spoločnej prípravy (bol povolaný do áčka). Oveľa viac som čakal od Polovicsa, ktorý hráva v Maďarsku."

Slováci po zdrvujúcej prehre s Austráliou (dali len jeden gól) a očakávanej porážke od neskorších majstrov sveta Chorvátov remizovali s Kanadou, no podľahli Francúzsku. V skupine o 13. - 19. miesto potom vybuchli v dueli s Novým Zélandom, ktorý nečakane nedokázali zdolať, a na záver si poradili s Iránom a Juhoafrickou republikou. "Prístup chlapcom vyčítať nemôžem, ten bol v poriadku. Žiaľ, prehra s Francúzmi ich natoľko psychicky poznačila, že sa z toho nespamätali ani v zápase s Novým Zélandom," dodal tréner Eschwig-Hajts.

FAKTY

Konečné poradie MS: 1. Chorvátsko, 2. Grécko, 3. Srbsko, 4. Čierna Hora, 5. Španielsko, 6. Taliansko, 7. Austrália, 8. USA, 9. Maďarsko, 10. Brazília, 11. Kanada, 12. Egypt, 13. Francúzsko, 14. Nový Zéland, 15. Slovensko, 16. Juhoafrická republika, 17. Portoriko, 18. Irán, 19. Uzbekistan.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.