Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Juniori mali šance na dva zápasy, vyhrali len najtesnejšie

Sportnet|Publikované 11. apr 2016 o 22:00

Juniori 1. FC Tatran Prešov mali v súboji s Plavnicou viac z hry, vypracovali si viacero šancí, nakoniec dosiahli len najtesnejšiu výhru.

Bola však zaslúžená.

PREŠOV. Už v 2. min trafil pravú žrď bránky hostí Micherda, v 17. min nepremenil pokutový kop Kraľovič.

V 32. min sa už Kovalčík z bieleho bodu nemýlil. V druhej časti trafil brvno súperovej bránky Micherda, čistú šancu spálil Maník a Cicmanova príležitosť takisto skončila na pravej žrdi.

V silnejšom zložení

„Myslím, že v celom zápase sme boli jednoznačne lepším mužstvom, aj keď sme vyhrali gólom z jedenástky,“ poznamenal tréner juniorov 1. FC Tatran Stanislav Baran.

„Stále sa však boríme s premieňaním šancí a tak sme do poslednej minúty tŕpli, aby sme neinkasovali. V prvom polčase chlapci nepremenili veľmi sľubné veci, plus sme zahodili penaltu. V druhom polčase mali šance Maník a Cicman, príležitosť mal i Micherda. Som rád, že sme v treťom jarnom domácom zápase konečne bodovali naplno. Mužstvo hralo v silnejšom zložení, ako v predchádzajúcich stretnutiach. Nastúpil Cicman, brankár Ferenc, Micherda, tiež predtým vykartičkovaní Luberda a D. Lukáč. Boli sme skúsenejší tím a aj to rozhodlo. Plavnicu chlapci nepustili do nejakej gólovej možnosti. Víťazstvo je síce chudobné, ale zaslúžené.“

„Sme spokojní, lebo v prvých dvoch jarných domácich zápasoch sa nám nepodarilo bodovať,“ vravel po nedeľňajšom dueli kapitán prešovskej juniorky Roman Kovalčík.

„Získané body v Pušovciach sme chceli potvrdiť v domácom stretnutí. To sa nám podarilo a veľmi nás to teší. Kľúčové bolo, že sme dali prvý gól. Šance sme mali pred ním aj po ňom, nedali sme penaltu, dvakrát sme trafili žrď a raz brvno. Bol to nepríjemný súper, hlavne v druhom polčase, keď začal nakopávať dlhé lopty. Vysporiadali sme sa s tým, podržal nás i brankár, do výraznej šance sme ho nepustili. Tešíme sa na ďalšie zápasy, chceme ich zvládnuť čo najlepšie.“

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 14/2016, v predaji od 12. 4. do 18. 4.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.