Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Juniori HKM inkasovali takmer tucet gólov

Sportnet|Publikované 18. feb 2009 o 23:00

V troch posledných kolách juniori HKM 98 mládeže Rožňava majú výhodu domáceho prostredia a postupne privítajú hokejistov Gelnice, Bardejova a

Sabinova. V nedeľu už hostili Gelnicu, ktorá o vysokom víťazstve rozhodla po úvodnej dvadsaťminútovke.

ROŽŇAVA. Dosiaľ sa juniori HKM stretli s Gelnicou trikrát a v každom zápase ťahali za kratší koniec. Inak to nebolo ani vo štvrtom meraní síl. Hostia už po prvej tretiny zaťažili konto domáceho brankára poltuctom gólov a o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté. Domáci druhú tretinu vyhrali iba tesne 2:1, keď dvakrát korigovali Grigerom. Posledná časť hry bola opäť záležitosťou hosťujúcich hokejistov, ktorí pridali ďalšie štyri góly oproti jednému domácemu, pod ktorý sa podpísal Köteleš, keď tečoval prudkú Langovu strelu do siete.

Netrénovanosť sa opäť prejavila

"Po prvej tretine, keď takmer každá tretia strela na našu bránu končila v sieti, som očakával oveľa väčší debakel. Zápas bol z našej strany v konečnom dôsledku odrazom nezodpovedného prístupu k tréningom. Keď sa netrénuje, nemôžu byť ani uspokojivé výsledky. V poslednom období však chlapci nielenže nechodia na tréningy, ale ani len na domáce zápasy. Už ani nepamätám, kedy nás bolo na tri kompletné päťky. V utorok prišli na tréning traja hráči a v stredu jeden a dvaja tréneri. Zdá sa mi, že hokej sa u nás hrá už len pre dve desiatky skalných fanúšikov a nás trénerov. Pár jedincov, ktorí sa snažia, nedokážu potom utiahnuť celý zápas, keďže musia častejšie na ľad," posťažoval si tréner juniorov HKM Rožňava Cyril Smorada.

Rozhodli v závere

V druhom stretnutí kola hostil líder z Bardejova hokejistov zo Sabinova. Zápas bol dlhší čas na vážkach, keďže po druhej dvadsaťminútovke domáci odchádzali do šatní iba s tesným vedením 2:1. Bardejovčania sa však v poslednej časti hry rozstrieľali, Sabinovu postupne nasúkali päťku a naďalej bez konkurencie vedú tabuľku súťaže.

FAKTY

n Výsledky 16. kola: Bardejov - Sabinov 7:1, Rožňava - Gelnica 3:11 (0:6, 2:1, 1:4), Góly za Rožňavu Griger 2, Köteleš

Tabuľka juniori po 16. kole

1. Bardejov14130194:3426

2. Gelnica1071265:3315

3. Sabinov1322943:896

4. Rožňava13111147:943

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.