Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Juniori BK´99 prelomili kubínske prekliatie

Sportnet|Publikované 14. nov 2006 o 23:00

Prešov - Basketbalové družstvá BK´99 Prešov odohrali ďalšie majstrovské zápasy.Muži - 2. liga: BK´99 B.I.G.O. Prešov - 1. BK Michalovce 94:35

Prešov - Basketbalové družstvá BK´99 Prešov odohrali ďalšie majstrovské zápasy.

Muži - 2. liga: BK´99 B.I.G.O. Prešov - 1. BK Michalovce 94:35 (48:6)

Ľubomír Kažimír, vedúci družstva: Aj v šiestom stretnutí dosiahlo naše mladé družstvo víťazstvo. Rozhodlo už v prvom polčase, keď hosťom dovolilo zaznamenať len tri dvojbodové koše. V druhom polčase sme pod dojmom vysokého náskoku a po prestriedaniach poľavili v obrane, čo súper využil na skorigovanie. V poslednej päťminútovke chlapci zlepšili obranu ale stobodovú hranicu už nedokázali prekonať.

Juniori - 1. liga: B.S.H. Dolný Kubín - BK´99 71:72 (Krištof 16, Skuban 15, Kandravý 13, Kačala 10, Kancír a Seman po 6, Gáll a Ustohal po 3), BK D. Kubín - BK´99 59:92 (Seman 18, Kačala 16, Kandravý 15, Skuban 11, Ustohal 10, Krištof 8, Gáll a Zvolenec po 6, Bujňák 2).

Martin Aman, manažér klubu: V sobotňajšom stretnutí sa hral dynamický, rýchly basketbal. Zo súperom sme sa pravidelne stretávali od starších žiakov na záverečných turnajoch o majstra SR a vždy ťahali za kratší koniec. Aj tentoraz sme nezachytili úvod, prvú štvrtinu prehrali o 7 bodov. Zlepšenou obranou a trpezlivosťou v útoku sme postupne sťahovali náskok súpera a vyhrali v každej nasledujúcej štvrtine. Dve minúty pred koncom sme prvýkrát vyrovnali, potom súper zaznamenal trojku. Keďže mal Kubín viac ako štyri fauly, tlačili sme hru pod kôš, kde nás súper fauloval a z trestných hodov sa nemýlili Kancír a Kandravý. Zásluhou nich sme sa 15 sekúnd pred koncom prvýkrát v stretnutí ujali vedenia. Kubínčania sa v závere ešte snažili otočiť stretnutie vo svoj prospech, ale dobrou obranou sme im to už nedovolili aj napriek záverečným ťahaniciam s časomierou a stolíkom. Mohli sme sa tešiť z historicky prvého víťazstva s týmto súperom. V nedeľu nastúpili naši chlapci proti poslednému celku súťaže nekoncentrovaní, bez ochoty brániť, behať a vyslovene ho podcenili. To sa im mstilo do polovice stretnutia, keď sme viedli len o tri body. Až dohovor trénera Bizuba ich hlavne v záverečnej štvrtine prebral a zvíťazili rozdielom triedy.

8. BK D. K.808486:6938

Juniorky - 1. liga: Cassovia Košice - BK´99 83:60 (Stašová 22, Marcinková 12, Ciulisová 8, Palaščáková 7, Körtvélyessyová a Kurilová po 4, Goblová 2, Hrindová 1).

Jaroslava Rubická, trénerka: Iba 8 hráčok, bez zranených Hospodárovej, Ševčíkovej, Birošovej a Pribulovej, nastúpilo s prílišným a zbytočným rešpektom. Napriek tomu, najmä v druhej štvrtine držalo zo súperom krok. Nepremenené príležitosti spod koša, chyby v obrane a 29 stratených lôpt sa podpísalo pod výsledok. Svoju úlohu tiež zohral širší káder súperiek, keď naše dievčatá po vyfaulovaní sa Körtvéllyessyovej a zranení ramena Ciulisovej dohrávali zápas z posledných síl. Pokiaľ plnili taktické pokyny, ukázali aj niekoľko pekných akcií. V útoku je potrebné pochváliť Stašovú a Palaščákovú.

Starší žiaci: BK Mecom Humenné - BK´99 57:41 (Bartek 18, Hlafka 17, Kancír M. 5, Kancír R. 1) a 76:39 (Hlafka 20, Bartek 9, Kancír M. 6, Kancír R. a Pavlov po 2).