Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Július Hudáček strávil sviatky doma v Harichovciach

Veľká hokejová rodina zo Spiša bola na sviatky doma. Stretnutím A – mužstva s výberom amatérskej ligy odštartovali vianočné sviatky plné hokeja. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 6. jan 2015 o 23:00

Hrali sa turnaje aj amatérska liga, nezabudlo sa ani na charitu.SP. NOVÁ VES. Hokejový život na zimnom štadióne počas sviatkov vôbec neutíchol. Naplno trénovalo A – mužstvo, ktoré malo v medzisviatočnom období majstrovské zápasy v Senici a Považskej Bystrici.

Siedmaci športovej hokejovej triedy zorganizovali medzinárodný turnaj, nechýbal tradičný amatérsky Spiš Cup 2014.

Sviatky a hokej

Len krátku prestávku mala Spišská amatérska hokejová liga (SAHL). Výber amatérskej ligy odohral nezabudnuteľný charitatívny zápas proti A – mužstvu HK Spišská Nová Ves.

„Vianoce v Spišskej boli v znamení hokeja a charitatívnej akcie. To bol asi ten najkrajší darček. Verím, že sme takýchto charitatívnych zápasov ešte zorganizujeme viac. Všetko záleží od programu A – mužstva a ďalších okolností. Z môjho pohľadu to boli vydarené hokejové Vianoce,“ uviedol riaditeľ HK Miroslav Gavalier.

Zo švédskeho Örebro zavítal domov na sviatky známy brankár Július Hudáček, ktorý na sviatky bol doma v Harichovciach s rodinou, no ani on neodmietol ponuku v charitatívnom stretnutí.

„Skĺbil som príjemné s užitočným. Nechcel som vypadnúť z tréningového rytmu. Stále sa zaujímam o dianie v spišskonovoveskom klube, sledujem výsledky. Na Štedrý deň sme neboli všetci doma pri večeri, Libor mal zápas v KHL,“ uviedol slovenský reprezentant Július Hudáček.

Siedmaci štvrtí

Za účastí hokejových družstiev z Havířova (ČR), Žiliny, Nitry, Liptovského Mikuláša a domácich chlapcov zo Spišskej Novej Vsi sa konal turnaj žiakov siedmich ročníkov. Turnajové zápasy ukázali rozdiely v príprave mladých talentovaných hokejistov v Čechách a na Slovensku.

Chlapci z Havířova, i keď nie vzrastom vyšší a fyzicky zdatnejší, dokazovali prevahu v korčuľovaní, v práci s pukom , v kolektívnom poňatí hry. Dokiaľ na Slovensku a konkrétne v Spišskej Novej Vsi je problém naplniť športovú hokejovú triedu počtom chlapcov do ročníka, v Čechách sa hokejová trieda naplňuje výberom talentovaných chlapcov.

Tento rozdiel sa ukázal markantne na ľade v jednotlivých zápasoch. Chlapci z Havířova neprehrali na turnaji ani jeden zápas, dokazovali prevahu v technike a v kolektívnej hre.“

Výsledky:

HK Spišská Nová Ves – HK 32 Lipovský Mikuláš 3:4 (1:0,0:2,2:2), Šarišský, Novák, Pokrievka.
HK Spišská Nová Ves – HK Nitra 7:2 (0:1,1:0,6:1), Gonda 3, Olejník, Kuchár, Novák, Richnavský.
HK Spišská Nová Ves – HK Žilina 2:7 (0:2,2:3,0:2), Novák 2
HK Spišská Nová Ves - HK Havířov 3:6 (1:1,1:1,1:4), Šarišský 2, Novák.

Poradie na turnaji:

1.HK Havířov(ČR), 2. HK Žilina, 3. MHK Liptovský Mikuláš, 4. HK Spišská Nová Ves, 5. HK Nitra

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.