Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Julia sa prebudila, pomohli jej aj Nové Zámky

Sportnet|Publikované 12. nov 2006 o 23:00

NAN-JING - Maďarská krasokorčuliarka Júlia Sebestyénová po tom, ako sa predvlani stala európskou šampiónkou, šla od desiatich k piatim. Minulý rok skončila na ME štvrtá a tento dokonca až štrnásta. Podobne na MS: po šiestom mieste prišlo dvanáste a ...

NAN-JING - Maďarská krasokorčuliarka Júlia Sebestyénová po tom, ako sa predvlani stala európskou šampiónkou, šla od desiatich k piatim. Minulý rok skončila na ME štvrtá a tento dokonca až štrnásta. Podobne na MS: po šiestom mieste prišlo dvanáste a naposledy dokonca dvadsiate druhé. Cez víkend však prekvapila: vyhrala Čínsky pohár zaradený do lukratívneho seriálu Grand Prix ISU.

"Znova sa cítim na správnej ceste," povedala na webovej stránke ISU 25-ročná Maďarka, ktorá sa vrátila k trénerovi Gurgenovi Vardaňanovi a choreografiu zverila Nine Petrenkovej, manželke olympijského šampióna 1992. Na sezónu, ako uvádza, sa okrem Budapešti a amerického Newingtonu pripravovala aj v slovenských Nových Zámkoch. V Číne síce nezajazdila životnú voľnú, ale vďaka dvom trojitým lutzom mala v nej najvyššie známky a Američanku Sarah Hughesovú, mladšiu sestru olympijskej víťazky 2002, líderku po krátkom programe, odsunula až na tretie miesto.

Dvadsaťjedenročný Američan Evan Lysacek na domácej korčuli skončil až druhý, vyhral však v Ázii. Pravda v neprítomnosti svojho premožiteľa, Japonca Oda. Na Bizetovu Carmen skočil sedem trojitých skokov, no pokazil jedného z trojitých axlov. Senzačne sa skončila súťaž tanečníkov: nový voľný program amerických strieborných medailistov tohtoročnej olympiády Belbinovej a Agosta nenadchol, zdolali ich Rusi Domninová so Šabalinom, v Turíne až deviati.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.