Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Jubilejný triumf orientačných bežcov ATU

Sportnet|Publikované 3. dec 2012 o 23:00

Slovenský zväz orientačných športov vydal celkové výsledky Slovenského rebríčka družstiev za rok 2012.

KOŠICE. Do uvedenej súťaže sa započítavali každému klubu body dvoch najlepších pretekárov z vybraných pretekov v jednotlivých kategóriách počnúc mladším dorastom do 16 rokov až po veteránov od 85 rokov. V konkurencii 21 oddielov jubilejné desiate prvenstvo za sebou dosiahol klub orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice pod vedením Jozefa Polláka so 132 554 bodmi. pred Rapidom Bratislava -113 218 b. a tretí skončil Sokol Pezinok- 84 904 b. Z ďalších klubov Košického kraja piatu priečku obsadil KOB Sokol Kysak (vedúci Jaroslav Kollár) a deviatu TJ Čingov Spišská Nová Ves (vedúci Pavol Šoltés). Klub OB Metropol Košice skončil trinásty a Dargov Košice osemnásty.

V žiackej súťaži "O pohár predsedu SZOŠ“ pre žiakov a žiačky do 12 resp. 14 rokov ,,O pohár predsedu SZOŠ“ zvíťazil klub Rapid Bratislava s 25 135 b. pred Sláviou ŽU Žilina a tretí skončil klub AŠK Pezinok. V konkurencii tucta klubov hneď za uvedeným triom na štvrtej priečke skončili žiaci z Klubu OB Metropol Košice pod vedením Antona Ondera s 8220 bodmi. Piatu priečku obsadili žiaci ATU Košice- 8095 b. a šieste miesto Sokol Kysak- 7188 b.