Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Jubilejný 15. rocník Lanový kvietok 2002

Sportnet|Publikované 16. okt 2002 o 00:00

Kežmarok Už od skorého rána sa schádzali sútažiaci z celého Slovenska, Krakova i Viedne, aby spolu s usporiadatelmi, ktorými boli TŠK Tempo Kežmarok

pri ZV OZ Tatralan Kežmarok, POS Poprad, MsKs Kežmarok a VÚ 1038 Kežmarok, oslávili bodovacou sútažou v triedach C, B, A a pohárovou sútažou v triedach A-S v ŠT a LAT tancoch jubilejného 15. rocníka Lanový kvietok 2002. Tanecné výkony aktérov i program clenov TŠK Tempo Kežmarok, zastúpený Klubom Mažoretiek a Disco klubom deti, dal celej sútaži výbornú technickú i umeleckú úroven. Odborný rozhodcovský zbor z Viedne, Krakova, Košíc, Prešova, Žiliny, Trencína, Bratislavy a Kežmarku rozhodol o výsledkoch sútaže následovne. Pohárová sútaž s medzinárodnou úcastou mala osem párov ŠT i LAT tancoch. Vítazom 15. rocníka Lanový Kvietok 2002 v ŠT tancoch sa stal pár Ladislav Gerényi-Lucia Závadová (TC Meteor Košice). V LAT tancoch zvítazil pár Richard Szilágyi-Silvia Kozáková (TSC Košice), druhý skoncil Peter Babony, bývalý úspešný clen TŠK Tempo Kežmarok s partnerkou Luciou Krncanovou z AŠK DA Dukla Trencín.

Výsledky: trieda C v ŠT (štartovalo 13 párov): 1. Ján Grega-Anna Turóciová (TC Meteor Košice), 7. Libor Kožík-Lucia Šajtlavová (TŠK Tempo Kežmarok), trieda C v LAT (14): 1. Michal Maciejczyk-Iwona Golínska (ST Kick Kielce Polsko), 3. Lukáš Turcok-Katarína Pichová (KŠT Kežmarok), trieda B v ŠT (12): 1. Michal Hruda-Alica Samáková (AŠK DA Dukla Trencín), 3. Martin Heldák-Dominika Brožová, 4. Michal Kriška-Jana Hocková (všetci KŠT Fortuna Poprad), 7. Jozef Cekovský-Radka Bodnárová (TŠK Tempo Kežmarok), trieda B v LAT (13): 1. Maroš Maškovic-Natália Babicová (AŠK DA Dukla Trencín), 5. Michal Kriška-Jana Hocková (KŠT Fortuna Poprad), trieda A v ŠT i LAT: 1. Ladislav Gerényi-Lucia Zavadová (TC Meteor Košice).

V nedelu 13. októbra pokracovala bodovacia sútaž Deti II. D, Junior I. D a C a Junior II. D. TŠK Tempo Kežmarok dakuje ŠFK Pro Slovakia Bratislava za financný príspevok, dalej všetkým sponzorom, darcom, rodicom za pomoc pri sútaži, obecenstvu, trénerom i rodicom za vytvorenie výbornej športovej atmosféry na všetkých sútažiach. Podakovanie patrí VÚ 1038 v Kežmarku za poskytnutie priestorov na sútaž a pánu Fertalovi z Agentúry NIKA Kežmarok za profesionálne ozvucenie a bezchybnú produkciu pre sútažiacich. Tešíme sa na stretnutie v roku 2003 pri 40. výrocí založenia TŠK Tempo Kežmarok.

Výsledky: deti II. D v ŠT i LAT (10): 1. Peter Talian-Alena Zachardalová (KTŠ Šariš PKO Prešov), 4. Matej Mikolajcík-Radka Britanáková (TŠK Tempo Kežmarok), junior I. D v ŠT (14): 1. Lukáš Šcíslak-Zuzana Štelbaská (TK Tília Lipany), 3. Michal Šimanský-Sabína Kvetková (TŠK Tempo Kežmarok), v LAT (11): 1. Lukáš Mušinka-Radka Švigarová (TŠ Grácia Michalovce), 3. Michal Šimanský-Sabína Kvetková (TŠK Tempo Kežmarok), junior I. C v ŠT i LAT: 1. Lubomír Mick-Adriána Dindofferová (KTŠ Fortuna Poprad), junior II. D v ŠT (14): 1. Tomáš Kuchta-Barborka Hrošová (TŠK pri TŠ SOUL Prešov), 2. Mário Britanák-Monika Korpová (TŠK Tempo Kežmarok), v LAT: 1. Pavol Jurík-Viktória Uhrinová (TC Košice), 2. Mário Britanák-Monika Korpová, 3. Tomáš Solava-Štefánia Lapšanská (všetci TŠK Tempo Kežmarok).

Súvisiace články