Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Jozef Zabavník: "Musíme hrať rýchlejší basketbal"

Sportnet|Publikované 4. okt 2004 o 22:00

Košice - Prvé kolo basketbalovej extraligy mužov prinieslo reprízu vlaňajšieho štvrťfinále play-off, keďže hráči Slácvie TU Košice sa predstavili v

Lučenci. Kým vlani Lučenec od začiatku súťaže dokazoval svoju dominanciu a napokon Košičanov v ceste za titulom vyradil, teraz sa situácia trochu zmenila. Lučenec totiž kompletne vymenil káder, prišla šestica nových legionárov, ale už by to nemal byť taký obávaný súper ako v minulej sezóne. Čo sa totiž týka kvality, noví legionári zrejme diery po hráčoch, ktorí odišli, rovnocenne nezaplnia. Aspoň tak vraveli prognózy, a preto si aj východniari na protivníka tentoraz verili. Zápas prognózy naplnil, Lučenec sa nepredviedol v príliš výraznom svetle, no Košičania to využiť napokon nedokázali. Predviedli totiž podpriemerný výkon, a tak po stretnutí iba mohli už len plakať nad nevyužitou šancou, ktorá sa ponúkala. Duel sa skončil víťazstvom Lučenca 68:57.

"Ťažko hodnotiť, najmä v obrane sme zlyhali. Keby sme dostali menej bodov a viac dali, vyhrali by sme. V tej obrane boli dosť veľké okienka," vrátil sa k stretnutiu krídelník Slávie TU Jozef Zabavník, nová akvizícia v kádri technikov. V úvodnom dueli práve táto posila s 18 bodmi mužstvo ťahala, ale v konečnom účtovaní to nestačilo. Celkovo to totiž po streleckej stránke bola z košickej strany mizéria. Podľa J. Zabavníka všetko vychádzalo zo spomínanej obrany. "Nemali sme ani dostatočne rýchly prechod do protiútoku. Bolo to strašne pomalé, trvalo nám to príliš dlho. V obrane sme nedoskočili lopty a potom sa ťažko prechádza do rýchleho protiútoku."

Hráči Slávie TU sa na ihrisku trápili, chýbala im aj väčšia iskra. "Veru áno. Ani streľba vôbec nešla." Technici si svoj vstup do sezóny predstavovali skutočne inak. "Keby sme zahrali lepšie, mohli sme sa po záverečnom hvizde radovať. Ja si totiž myslím, že tento súper bol zdolateľný." Lučenec, hoci minuloročný majster, ale teraz už inými hráčmi, hrôzostrašne nepôsobil. "Nie, minulého roku mal Lučenec lepší káder." Východniarom neostáva nič iné, len vziať si zo zápasu poučenie. "Musíme sa viac snažiť v obrane odstavovať protihráčov a doskakovať lopty. Potrebujeme hrať rýchlejší basketbal."

A čo hráčom tréner Gacík po stretnutí v Lučenci najviac vyčítal? "Toto by som nerád komentoval," naznačil J. Zabavník, že kormidelník dal mužstvu patrične najavo, že sa mu ich hra nepozdávala. Spokojný nemohol byť vôbec. "To určite nie. Podľa mňa ani väčšina hráčov, pretože sme boli odhodlaní zvíťaziť v Lučenci za každú cenu."

Odchovanec košického basketbalu Jozef Zabavník má teda po rokoch strávených vo Svite za sebou prvé vystúpenie po návrate do Slávie TU. V sobotu si odkrúti aj domácu premiéru v zápase proti Žiline a pochopiteľne, želá si, aby bola pred vlastnými fanúšikmi víťazná. "Ešte predtým nás v stredu čaká Slovenský pohár proti Nitre, až potom Žilina. Uspieť chceme v obidvoch týchto zápasoch. Musíme však hrať rýchlejší basketbal," dodal krídelník technikov.

JOZEF ZABAVNÍK V ZÁPASE V LUČENCI: Body spolu: 18, streľba spod koša: 1 pokus/1 úspešný, ostatná streľba z poľa: 8/2, trojky: 6/3, streľba spolu: 15/6, trestné hody: 5/3, doskoky: 2 (2 obranné, 0 útočných), získané lopty: 2, stratené lopty: 1, získané fauly: 4, fauly: 4, asistencie: 4, bloky: 0, odohrané minúty: 40.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.