Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Jozef Štafura ostáva trénerom Nacinej Vsi

Sportnet|Publikované 11. nov 2004 o 00:00

Strážske - Skúsený futbalový tréner Jozef Štafura bol v uplynulých dňoch na roztrhanie. Bitku o tohto harcovníka napokon vyhrala Nacina Ves, účastník

piatej ligy juhovýchod, ktorého viedol počas prevažnej časti uplynulej jesennej časti majstrovského ročníka tejto súťaže. Prečo však hovoríme o možnom odchode Jozefa Štafuru z lavičky Nacinej Vsi, ktorú už v minulosti dvakrát viedol? Nuž preto, že v posledných dvoch majstrovských zápasoch v Borši a Michaľanoch na lavičke tohto celku nesedel. Ba po uplynulom víkende sa jeho meno spájalo už s menom účastníka piatej ligy severovýchod z Kamenice nad Cirochou! "Je pravda, že som na lavičke Nacinej Vsi v posledných dvoch zápasoch chýbal. Skrýva sa za tým neplnenie si finančných povinností funkcionárov Nacinej Vsi. Preto som zvolil takýto spôsob upozornenia nevyrovnaných záväzkov voči mojej osobe. Čo sa týka mojej účasti na stretnutí Kamenica nad Cirochou Dubová, ktoré vyhrali domáci 5:0, je pravda, že som si toto stretnutie pozrel, ale trénerom Kamenice som ešte zďaleka nebol, vysvetlil zaujímavú situáciu, keď bol trénerom ešte Nacinej Vsi, no už ho aj považovali za kormidelníka Kamenice nad Cirochou, tréner Jozef Štafura.

O jeho ďalšej budúcnosti sa rozhodovalo v utorok podvečer, keď absolvoval stretnutie s najvyššími funkcionármi Nacinej Vsi. Výsledok tohto rokovania je po udalostiach z posledných dní viac ako prekvapujúci. "Ostávam na lavičke Nacinej Vsi. Určili sme si podmienky, za akých budeme naďalej spolupracovať. Verím, že pravidlá, ktoré sme si dohodli, budú pre obe strany záväzné. Dúfam teda, že v jarnej časti absolvujem na lavičke Nacinej Vsi všetky stretnutia, šibalsky sa pousmial Jozef Štafura, ktorý sa včera chystal zavolať do Kamenice nad Cirochou, aby si zháňali iného kormidelníka, hoci práve on bol ich trénerskym kandidátom číslo jeden.

Zimnú prípravu s Nacinou Vsou sa chystá odštartovať v polovici januára a dovtedy si plánuje dopriať oddych. V odvetnej časti piatej ligy juhovýchod chce s Nacinou Vsou čo najskôr vybojovať záchranu v súťaži, aby sa nemuseli strachovať o piatoligovú príslušnosť do samého záveru.

Michalovciam drží palce!

Ešte takto pred rokom sedel Jozef Štafura na lavičke vtedy ešte treťoligového ŠK Zemplín Michalovce. S nevýrazným kádrom s ním dokázal atakovať špicu tabuľky, a preto nás zaujímalo, ako vníma súčasné postavenie svojho bývalého klubu na špici druholigovej tabuľky. "Aj keď mi pracovné povinnosti nedovoľujú navštevovať ich domáce zápasy, z ich výsledkov mám úprimnú radosť. Trénerovi Jožkovi Škrlíkovi želám veľa úspechov, doposiaľ dokázali veľké veci a pevne verím, že pre Michalovce vybojujú ešte viac, dodal J. Štafura.

Súvisiace články