Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Jozef Majoroš musí hrať naplno i v tretej rakúskej lige

Sportnet|Publikované 18. nov 2003 o 23:00

Košice/ Bratislava - Koncom júna vypršala bývalému slovenskému futbalovému reprezentantovi Jozefovi Majorošovi ročná zmluva v maďarskom klube Matáv

Šoproň a keďže klub kvôli financiám zoštíhľoval rozpočet, k jej predĺženiu už nedošlo. Hoci v Šoproni bola s Majorošom spokojnosť, nakoniec, z pätnástich jarných zápasov odohral trinásť v základnej zostave... Rodák z Geče preto podpísal ročnú zmluvu s treťoligovým rakúskym Parndorfom.

SC ESV Parndorf (klub, ktorý vznikol fúziou SC Parndorf a Parndorfer Sportvereine) je síce treťoligista, ktorý funguje na amatérskej báze, aj tá je však taká, že slovenské profesionálne kluby môžu závidieť. "Podmienky sú dobré, máme dve trávnaté ihriská, ktoré sú osvetlené. Zápasy hrávame večer, večer i trénujeme pri umelom osvetlení. Kabíny vyzerajú výborne, jednoducho, podmienky na tretiu ligu sú ozaj dobré," hovorí Jozef Majoroš, ktorý dochádza z Bratislavy. Nakoniec, Parndorf je od nej vzdialený 25 kilometrov, aj v tomto smere si teda Majoroš "rodinne" polepšil, Šoproň bol vzdialený zhruba 80 kilometrov.

Mužstvu sa darí. "V sobotu sme vonku (v St. Pöltene - pozn. red.) vyhrali 2:1, tým pádom sme už prví. A aj budeme jesenným majstrom, navyše k dobru máme v piatok jednu dohrávku. Odohráme zápas, ktorý nám preložili po tom, čo tu napadol sneh," hovorí na margo dohrávky 11. kola Regionalliga Ost s tímom DSV Fortuna 05 Jozef Majoroš. Parndorf má momentálne po 14 zápasoch 28 bodov (8 víťazstiev, 4 remízy, 2 prehry, skóre 21:13), druhý Kremser SC má 27 bodov, tretí ASK Kottinbrunn má 25 bodov. Piatkový súper Parndorfu, Fortuna, je posledná s 11 bodmi, dá sa teda predpokladať, že Majorošov tím svoj náskok ešte zvýši.

Klub pritom postupové ambície verejne nedeklaroval. "Nahlas sa o tom nerozprávalo, majú však také ambície. V prvom rade však klub chce vyhrať III. Ligu, potom sa ešte aj tak hrá baráž...," hovorí bývalý hráč ZŤS Košice (1985/1990), Dukly Banská Bystrica (1990/1992), Plastiky Nitra (1992/1994), Viktorie Žižkov (1994/1996), Drnovíc (1996/1998), Slovana Bratislava (1998/2000), Arisu Solún (2000), DVSC Debrecín (2001/2002) a Matávu Šopron (2002/2003).

Kvalita súťaže? Dá sa prirovnať ku niektorej zo slovenských? "Nerád to takto hodnotím. Aj my však máme šikovných futbalistov v tíme. Čo sa týka nasadenia, dalo by sa to prirovnať aj s prvou ligou. To však platí, čo sa týka nasadenia a behania. Čo sa však týka prihrávok, tam už nie je taká kvalita. My však máme celkom dobré mužstvo, myslím, že by sa dalo prirovnať ku tým v našej druhej lige."

Legionárčiť v tretej rakúskej lige, to však nie je med lízať a chodiť si po šilingy, pardón, teraz už eurá. "Je to celkom náročné. Človek je cudzinec, rozhodcovia tam nie sú na takej úrovni, na akej by mali byť. Musíte byť pokojný... Je to dosť fyzicky náročná súťaž, myslel som si, že po tejto stránke to bude ľahšie, ale musíte hrať naplno. Či sa vám chce alebo nie," trochu už so smiechom vysvetľuje Jozef Majoroš. Ten hráva za dvoma vysunutými útočníkmi, doteraz dal dva góly a na niekoľko spoluhráčom prihral. "Neviem, na koľko presne, možno na šesť alebo sedem. Ide mi to celkom dobre."

V súťaži, v ktorej Majoroš hrá, nie je samotným Slovákom a známe tváre stretáva neustále. "V Eisenstadte je Peťo Gunda, v Rohrbachu je Rolo Móder s Mišom Bordášom, hrá tam veľa Slovákov. Ja sám mám v Parndorfe tiež jedného spoluhráča z predchádzajúceho klubu, s Jozsefom Somogyim som hrával v poslednom roku v Šoproni," dodáva 23 násobný reprezentant Slovenska (autor štyroch gólov, vrátane tých nezabudnuteľných do siete ČR a Juhoslávie v kvalifikácii na MS 1998). S maďarským spoluhráčom komunikuje Slovák v maďarčine, počas dvoch rokov v Maďarsku sa vraj naň nalepilo dosť. "Teraz však samozrejme chodím na nemčinu, pomaly sa zlepšujem, nakoniec, som tu ešte len dva mesiace."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.