Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Jozef Kukulský: Nepochopím, prečo musíme hrať za takej horúčavy

Víťazstvo. Partizán doma „perie nepustil.“ (Autor: Peter Cingeľ)
Sportnet|Publikované 5. aug 2013 o 22:00

Posledné víkendové dni neboli veľmi žičlivé k športovým aktivitám, pocítili to najmä aktéri vo futbalových stretnutiach.

BARDEJOV. Posledné víkendové dni neboli veľmi žičlivé k športovým aktivitám, pocítili to najmä aktéri v majstrovských futbalových stretnutiach, ktoré sa hrali za úmornej horúčavy, nadmerné fyzické zaťaženie hraničilo s poškodením zdravia.

Po stretnutí 2. futbalovej ligy Partizán Bardejov – Pohronie Žiar n/Hr. D. Ždaňa (1:0) mnohí aktéri volali po náprave.

Veď stačilo v stredu či štvrtok vyhlásiť, že v sobotu a nedeľu budú začiatky aspoň o 17., či nebodaj o 17.30 hod. Tak ako pred týždňom.

Neškodiť futbalu

Aj keď to bolo celkom zaujímavé stretnutie až do posledných minút, asistent trénera Partizána Jozef Kukulský vyzval zodpovedných za majstrovské súťaže.

„Myslím si, že tu ide o zdravie. Kompetentní by sa mali zamyslieť nad skutočnosťou, či je vhodné, aby sa hralo o pol piatej, keď sme pred týždňom hrali o pol šiestej. Aj keď sú začiatky dávno stanovené, nie je problém cez týždeň to upraviť tak, aby sme neškodili futbalu a divákom. Prognózy sú, treba reagovať. Nečudujme sa, že teraz vidíme taký peší slovenský futbal v úmornej páľave.”

Hráčom aspoň sčasti pomohli prestávky na občerstvenie, no aj tak diváci videli dosť technických chýb jednotlivcov.

Kukulský je presvedčený, že individuálne zručnosti sú skryté v hlave každého jednotlivca: „Prácu s loptou trénujeme denne, no to čo hráči získajú, nedokážu preniesť do zápasu, chýba im sebavedomie. Zdá sa mi, že majú rešpekt, dokonca strach ísť smerom dopredu. Nepáči sa mi kľučka dozadu, radšej dopredu aj keď stratia loptu, aby to bolo o ofenzíve. ”

Konštrukcie sa triasli

Na oboch stranách sa lopta odrážala od konštrukcie brány. Už v 21. min. hostia zahrávali prvý rohový kop a Krivjančin poslal hlavičku do pravého rohu domácej brány, no loptu sa podarilo vytlačiť do brvna.

Podobne skončila strela Dzúrika päť minút pred koncom, keď si to namieril do ľavej žrde. Slavomír Kica bol tým hráčom na bránkovej čiare, ktorý v poslednej chvíli vyhlavičkoval loptu do brvna.

„Chyba v obrane nastala po nedorozumení, dobre, že lopta neskončila v našej sieti. Celý zápas sa nedá hrať na jednu bránu v takom teple, ale takých chýb sa musíme vyvarovať, neriskovať.”

Brankár Čikoš-Pavličko si je vedomý, že Slavo Kica bol na správnom mieste: „Ja som sa lopty ani nedotkol, keby to neurobil, tak je to gól. Obrana je celkom dobrá, v troch zápasoch sme neinkasovali, no chyby sa stanú a bez nich by neboli góly. Žiaľ, aj dnes sme mali veľkú prevahu, veľa sa narobíme na jeden gól.”

Fakty

Bardejov – Žiar n. Hr. D. Ždaňa 1:0 (0:0)

Gól: 53. De Azevedo. ŽK: J. Zápotoka, L. Zápotoka – Krivjančin. Rozhodoval Jurenka pred 640 divákmi.
Partizán: Čikoš-Pavličko – Hanuščák, Staš, Palša, S. Kica – Grohoľ (79. Cuprišin), L. Zápotoka (87. Berecký), Dzúrik, Azevedo, J. Zápotoka, Pisárik (46. Kuhajdík).

V utorok 6. 8. o 16.30 hod. odohrajú 1. kolo o Slovenský pohár, Bardejov hrá s Lipanami. Len víťaz postupuje do 2. kola.

šč

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.