Pondelok, 17. mája, 2021Meniny má Gizela, Aneta

Jorge Masvidal oznámil vznik novej organizácie MMA

(Zdroj: Zuffa LLC)
Daniel Stankovič|23. apr 2021 o 15:14 (aktualizované 23. apr 2021 o 15:14)

Známy bojovník MMA a súčasný titulový vyzývateľ weltrovej váhy UFC sa vrhol do nového biznisu.

JACKSONVILLE. Krátko pred nedeľným súbojom o titul UFC sa Jorge Masvidal (35-14 MMA) rozhodol oznámiť vznik svojej novej organizácie MMA s názvom Gamebred Fighting Championship.

Zaujímavosťou je, že nepôjde o klasické duely zmiešaných bojových umení ako ich poznáme, pretože boj bude prebiehať bez rukavíc, tzv. "Bare-knuckle MMA".

Spoluvlastníkom novovzniknutej organizácie má byť tiež rapper s prezývkou Anuel AA.

„Anuel AA a ja sme sa spojili, aby sme priniesli najbrutálnejšie zápasy, čo sa týka Bare Knuckle MMA. Žiadne rukavice, no rovnaké pravidlá. Prvé súboje budú už 25. júna v Miami na Floride,“ píše bojovník vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

Pre Masvidala ide o návrat do známeho prostredia, pretože sám v začiatkoch svojej kariéry bojoval ako pouličný zápasník bez rukavíc.

S rastúcou popularitou boxu bez rukavíc v zámorí sa javí plán 35-ročného zápasníka ako dobrá investícia, ktorá si nájde svoje publikum.

Daniel Stankovič sa na stránkach Sportnet venuje zmiešaným bojovým umeniam, skúsenosti zbieral písaním pre portál SvetMMA. Jeho srdcovkou sú bojové športy, umenie a hory.