Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Jonesová žiada verejné vypočutie

Sportnet|18. jún 2004 o 00:00

SAN FRANCISCO - Päťnásobná olympijská medailistka v atletike Marion Jonesová vyhlásila, že už je unavená z neustáleho vyjadrovania sa ku kauze kalifornskej firmy BALCO, podozrivej z vývoja, výroby a distribúcie do vlaňajška neodhaliteľného anabolického .

SAN FRANCISCO - Päťnásobná olympijská medailistka v atletike Marion Jonesová vyhlásila, že už je unavená z neustáleho vyjadrovania sa ku kauze kalifornskej firmy BALCO, podozrivej z vývoja, výroby a distribúcie do vlaňajška neodhaliteľného anabolického steroidu tetrahydrogestrinon (THG) a požiadala Antidopingovú agentúru USA (USADA) o to, aby bolo ďalšie vyšetrovanie jej prípadu verejné.

Špičková šprintérka na tlačovej konferencii opäť viackrát zdôraznila, že je nevinná, a žiada o verejné vypočutie pred americkým senátom. "Chcem, aby si svet vypočul moje slová k prípadu a nedostával informácie len od právnikov a nemenovaných zdrojov. Musím byť naďalej trpezlivá a chcem naďalej spolupracovať. Verím v šport bez dopingu a v olympiády bez podvodov," vyhlásila 28-ročná Marion Jonesová.

"Chcem očistiť svoje meno. Na čo ešte čakáme?" Jedna z najlepších atlétok sveta si neodpustila výčitku na adresu predstaviteľov USADA, ktorí sa ju na základe rôznych dokumentov snažia obviniť z užívania zakázaných podporných látok bez toho, aby mala pozitívny dopingový test.

Jonesová sa neobáva ani toho, že dôjde k dohode medzi prokurátorom a majiteľom firmy Victorom Contem, ktorý je vo svojej výpovedi údajne ochotný odhaliť dopingové praktiky špičkových amerických športovcov, trénerov a funkcionárov, na oplátku však žiada, aby si nemusel odpykať trest vo väzení. "Ak bude hovoriť pravdu, nemám sa čoho obávať. Ak bude hovoriť pravdu, moje meno bude očistené," poznamenala Marion Jonesová. (sita, afp)

Súvisiace články