Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Jonesová nominovaná v americkej šprintérskej štafete

TASR|13. aug 2004 o 11:42

Atény 13. augusta (TASR) - Trojnásobná olympijská šampiónka Marion Jonesová bude predsa štartovať na OH v Aténach v americkej štafete 4x100 m. Vedúca ...

Atény 13. augusta (TASR) - Trojnásobná olympijská šampiónka Marion Jonesová bude predsa štartovať na OH v Aténach v americkej štafete 4x100 m. Vedúca trénerka Sue Humphreyová v tréningovom tábore na Kréte vyhlásila, že nominovala to isté kvarteto, ktoré v medzištátnom stretnutí minulú nedeľu v Mníchove dosiahlo najlepší svetový čas roka 41,37 s, len tri desatiny sekundy od svetového rekordu. Okrem Jonesovej patrí do tímu Angela Williamsová, Lauryn Williamsová a LaTasha Colanderová.

Jonesovú stále vyšetruje Americká antidopingová agentúra WADA pre doping, ale nikdy nebola obvinená. Ona vehementne a opakovane popiera užívanie každej zakázanej látky.

Jonesová sa v OH kvalifikácii v júli v Sacramente kvalifikovala len pre skok do diaľky. Pred štyrmi rokmi v Sydney získala 5 olympijských medailí. Olympijskou víťazkou sa stala na 100 m, 200 m a v štafete 4x400 m. V skoku do diaľky a šprintérskej štafete získala bronz.

Súvisiace články