Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Johnston nespokojný s rastom zárobkov, Hossov podpis za 9,2 mil. USD

TASR|28. sep 2001 o 12:49

Ottawa 28. septembra (TASR) - Po podpísaní novej zmluvy s posledným voľným hráčom Ottawy Senators Slovákom Mariánom Hossom vyjadril generálny manažér ...

Ottawa 28. septembra (TASR) - Po podpísaní novej zmluvy s posledným voľným hráčom Ottawy Senators Slovákom Mariánom Hossom vyjadril generálny manažér senátorov Marshall Johnston vo štvrtok nespokojnosť s rastom zárobkov hokejistov v NHL a v rozhovore pre kanadské médiá okrem toho upresnil, že Hossov štvorročný kontrakt má hodnotu 9,2 milióna dolárov.

Kontrakty s trojicou európskych hokejistov (Hossa, Zdeno Chára, Daniel Alfredsson) v závere prípravnej fázy pred štartom nového ročníka vytlačili celkovú sumu, ktorú Ottawa v nastávajúcej sezóny vyplatí na mzdy svojim hráčom, na 42 miliónov dolárov.

"Želal by som si, aby hokejisti hrali zadarmo," povedal Johnston a pokračoval: "Viem však, že peniaze sú dôležitou časťou tejto hry. Na druhej strane už počas mojej aktívnej kariéry sa mi zdalo, že za dobrý výkon dostávam veľmi dobre zaplatené, a to sa vtedy zárobky nepohybovali v takých výškach." Generálny manažér tiež vyjadril presvedčenie, že nová kolektívna zmluva, ktorá vznikne v roku 2004, vyrieši problém rapídne stúpajúcich platov hokejistov.

Johnston taktiež uviedol, že tesne pred podpísaním zmluvy s Hossom sa chystal odletieť na Slovensko s cieľom za každú cenu získať "autogram" slovenského talentu. "Ak by v ceste na Slovensko nakoniec došlo a stretol by som sa s Mariánom tvárou v tvár, verím, že by som ho presvedčil," vyhlásil 63-ročný Johnston.

Súvisiace články