Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Joaquinov prestup do Chelsea kuriózne stroskotal

TASR|22. dec 2004 o 10:06

Madrid 22. decembra - Kuriózny zvrat nastal v horúcom prestupe španielskeho futbalového reprezentanta Joaquina z domovského Betisu Sevilla do londýnskej ...

Madrid 22. decembra - Kuriózny zvrat nastal v horúcom prestupe španielskeho futbalového reprezentanta Joaquina z domovského Betisu Sevilla do londýnskej Chelsea. Prezident "zelenobielych" Manuel Ruiz De Lopera totiž vyhlásil, že aj napriek astronomickej finančnej ponuke Angličanov svoj klubový klenot za žiadnych okolností v súčasnosti nikam nepustí. Hlavným dôvodom je vraj skutočnosť, že hráčom Betisu neumožnili počas víkendového derby s mestským rivalom FC nastúpiť v tradičných dresoch a Joaquin tak nemal možnosť sa s tímom patrične rozlúčiť.

Dvadsaťtriročný Joaquin, za ktorého milionárske vedenie FC Chelsea ponúklo Betisu až 40 miliónov eur, rozhodol v utorok jediným gólom posledné stretnutie tímu v tomto kalendárnom roku proti Atletiku Madrid. Keďže bol jeho presun na Ostrovy už takmer spečatený, De Lopera po zápase šokoval vyhlásením, že hráč dohrá sezónu doma. Vraj tiež preto, že sa Joaquin nemohol s tímom rozlúčiť v tradičnom zelenobielom drese pri víkendovom derby so sevillským FC. Rozhodca totiž poslal hráčov Betisu preobliecť sa do celozelených dresov a nedeľňajší duel tak začal s výrazným oneskorením.

"Plánovali sme, že Joaquin odohrá posledný zápas za Betis v našich klasických farbách. Pretože nám to však nebolo umožnené, odmietli sme ponuku Chelsea, aj keby sa malo jednať o vôbec najväčšiu sumu za hráča v histórii nášho klubu. Joaquin neodíde dovtedy, kým bude môcť obliecť v zápase so Sevillou tradičný dres," uviedol veci na správnu mieru De Lopera.

Súvisiace články