Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Jež skóroval v Poľsku pri premiére: Viac som si nemohol želať

Róbert Jež. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 6. mar 2011 o 15:12

Róbert Jež si v sobotňajšom stretnutí najvyššej poľskej futbalovej súťaže Górnik Zabrze - Zaglebie Lubin (5:1) otvoril strelecký účet v novom pôsobisku.

ZABRZE. Člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie

Dvadsaťdeväťročný stredopoliar, ktorý do Poľska zamieril len nedávno z mužstva slovenského majstra MŠK Žilina, uzatváral vo svojej premiére v drese Górnika v nadstavenom čase skóre duelu.

Dvakrát sa navyše strelecky presadila aj ďalšia zimná posila tohto poľského tímu spod Tatier, stredopoliar Michal Gašparík. Odchovanec trnavského Spartaka prekonal súperovho brankára v 45. a 68. min, pričom jeho prvý zásah v stretnutí sa v konečnom účtovaní ukázal ako víťazný.

"Lepšiu premiéru som si ani nemohol želať. Atmosféra na štadióne bola úžasná, navyše sme dosiahli veľmi cenné víťazstvo," povedal pre oficiálnu internetovú stránku Górnika Róbert Jež, ktorý prišiel na ihrisko v 77. min.

Jeho výkon ocenil po zápase aj hlavný tréner mužstva zo Zabrze Adam Nawalka: "Jeho vklad do duelu hodnotím veľmi pozitívne. Počas tých niekoľkých minút predviedol, čo všetko z futbalu ovláda. Dokáže hrať na jeden - dva dotyky, čo je veľmi dôležité. Svoju premiéru navyše okorenil veľmi pekným gólom."

Gól Róberta Ježa

Súvisiace články