Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Jesuli vzbudil korupčné podozrenia

Sportnet|Publikované 1. dec 2008 o 23:00

MADRID. Španielsky futbalista Jesuli bude musieť vysvetľovať obsah rozhovoru s prezidentom klubu Realom Sociedad San Sebastian Iňakim Badiolom,

ktorému sa podľa prepisu nahrávky zverejnenom v denníku El Mundo priznal, že ešte ako hráč Tenerife prijal úplatok za úmyselný podiel na prehre svojho mužstva.

Nehral pre zranenie

Podvod sa týkal stretnutia z 15. júna tohto roka s Malagou, ktorý rozhodoval o postupujúcich z druhej najvyššej súťaže do Primera División. Tenerife naozaj prehralo 1:2, keď víťazný gól padol z penalty nariadenej za ruku Juannu, ale Jesuli pre zranenie nenastúpil. Napriek tomu údajne zinkasoval približne 6000 eur. Do Primera División postúpila Malaga na úkor San Sebastianu. Badiola sa pred dvoma týždňami Jesuliho priamo spýtal: "Koľko to stálo? Mám na mysli ten váš prípad, keď ste prehrali. Nemám s podobnými vecami skúsenosti, tak chcem vedieť, pre koľko peňazí sme prišli o postup." Jesuli podľa El Munda s odpoveďou veľmi neváhal: "Pravdupovediac, ani si to poriadne nepamätám. Ale mrzelo ma, že som si tie peniaze vzal." Badiola to skúsil inak: "5000, 7000 eur?" "Áno, približne toľko. Ak to nebolo 7000, tak 6000," spomenul si Jesuli, ktorý bol v Tenerife na hosťovaní z FC Sevilla, pričom rok predtým paradoxne pôsobil na rovnakej báze v Reale Sociedad. Podozrenia by mala preveriť Španielska futbalová federácia.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.