Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Jesenným majstrom sa stalo mužstvo spod hradu Krásna Hôrka

Sportnet|Publikované 3. nov 2002 o 23:00

Rožňava - Najvyššia futbalová súťaž riadená ObFZ Rožňava pokračovala svojim 13. kolom, ktoré bolo rozdelené do dvoch dní a futbalisti na

okresných ihriskách majú za sebou polovicu súťaže. V sobotu popoludní porazil posledný Kovstav dovtedy druhú Vyšnú Slanú. Jesenným majstrom sa stalo Krh. Podhradie, ktoré dokázalo zabodovať vonku, čo spôsobilo, že očakávaného lídra z Plešivca odsunulo na druhú priečku. O polovičný trón mohli včera zabojovať i hráči Kunovej Teplice, ale doteraz slabo hrajúca Dobšiná naložila vlaňajšiemu majstrovi sedem gólov, čo je určite prekvapením kola a snáď i celej jesene. Prekvapujúco pustili doma perie i baníci z Nižnej Slanej, ktorí podľahli Lipovníku. Bod uchmatli i Dedinky v Kružnej, ale napriek tomu budú zimovať na poslednej priečke. V poslednom kole jesennej časti nedokázalo streliť gól až šesť mužstiev.

Bilancia 13. kola: 7 5 1 1 17:8(skóre) a 16:4(body), doteraz: 91 31 15 15 243:115(góly) a 193:61(body). Spolu padlo v 13. kole 25 gólov (doteraz 358), čo predstavuje priemer 3,57 gólu na zápas (doteraz 3,93). Strelcom kola sa stal Zahoranský z FC Dobšiná, ktorý zaznamenal hetrik .

V 14. kole sa na jar, 29. a 30. marca, stretnú: FK Brzotín - Dedinky, Kružná - Lipovník, Nižná Slaná - Krh. Podhradie, Gem. Poloma - Rudná, Plešivec - Vyšná Slaná, Kovstav - Kun. Teplica, Dobšiná - Dlhá Ves.

KOVSTAV - VYŠNÁ SLANÁ 1:0 (0:0)

Gól: 54. Piater (11m) ŽK: Kacara, Piater - Fifik, Hadar, Gallo. Pred 100 divákmi rozhodoval J. Šimko. DZ: J. Krzák.

V súboji mužstiev z opačných pólov tabuľky začali lepšie hostia spod Radzima. Nedokázali premeniť ani vyložené gólové šance, keď napríklad kanonier Vyšnoslancov M. Ambrúž zblízka namieril Pánu Bohu do okien. Domácu hru na ťažkom a šmykľavom teréne postupne vyrovnali, ale ani pohyblivý Gunda nedokázal v dobrej šanci Lindáka prekvapiť. Hra v závere prvej časti hry upadla do priemeru. Po zmene strán boli hráči Kovstavu nebezpečnejší, ale gól vsietili iba z pokutového kopu. Tento moment nakoniec rozhodol o výsledku, keď po dobrej kombinačnej akcii M. Ambrúž tesne minul. Po góle mohli domáci zvýšiť náskok, ale Piater z "päťky" namieril vedľa tyče a Lázárova strela skončila nad bránou. V závere stretnutia hostia pritlačili, snažili sa vybojovať aspoň bod, ale pozorne brániaci kovstaváci ich držali v bezpečnej vzdialenosti od Hegedüsovej brány. Aj vďaka rozmočenému a blatistému trávniku si futbalisti spod Radzima príležitosť na strelenie gólu nevypracovali. Od mužstva z čela tabuľky čakali diváci oboch táborov viac. Kovstav sa po plnom bodovom zisku odrazil z dna a je predposledný.

GEM. POLOMA - KRH. PODHRADIE 2:3 (1:2)

Góly: 11. a 71. Filčák, 40. R. Polyák resp. 36. a 79. Mlynár. ŽK: Világi, Lišuch - Kún, Juríni. Pred 150 divákmi rozhodoval S. Gallo. DZ: O. Gelda.

Úvod lepšie vyšiel hosťom spod hradu. Po kombinačnej akcii otvoril skóre šikovný Filčák. Potom domáci spresnili prihrávky, ale dlho sa im nedarilo prekonať Lentvorského medzi tyčami Krh. Podhradia. V 21. Minúte mieril z hranice malého vápna hráč Gem. Polomy Lišuch nad. Až deväť minút pred polčasom sa presadil Mlynár a vyrovnal. Ešte do prestávky hostia dokázali gólovo odpovedať Polyákom a do kabín išli hráči Krh. Podhradia s jednogólovým náskokom. Po prestávke niekoľko krát pohrozili hostia, aby udreli Filčákom, ktorý sa zbavil obrancov a na veľkú radosť spoluhráčov i početnej skupiny svojich fanúšikov rozhodol zápas. Družstevníci vo veľkej snahe nepresne kombinovali, čo mohol využiť Korsinszký, ale nastrelil iba tyč Chanasovej brány. Na opačnej strane využil po rohu chybu gólmana hostí Mlynár a zdramatizoval záver duelu. Veľkú možnosť mal v 82. minúte Z. Greško, ale jeho priamy kop zo 17 metrov tesne minul šibenicu Lentvorského brány. Mohutný tlak Polomcov v závere nič prevratné nepriniesol a po záverečnom hvizde sa z polovičného titulu mohli tešiť hráči spod hradu Krásna Hôrka. Domáci fanúšikovia pri odchode z ihriska verbálne i fyzicky napadli hlavného rozhodcu, čoho bol svedkom i delegát stretnutia. Za stratu bodov si však futbalisti Družstevníka môžu sami, keď inkasovali po vlastných obranných chybách a v útoku nedokázali namútiť viac vody ako hostia.

DLHÁ VES - FK BRZOTÍN 3:2 (2:2)

Góly: 13. a 58. A. Pomaj, 7. Kakalejčík - 12. O. Lázok, 20. J. Lázok. ŽK: Ferdinad - Mihály, B. Bacso. Pred 150 divákmi rozhodoval P. Gonos. DZ: Ľ. Csobádi.

V stretnutí tabuľkových susedov sa nakoniec tešili domáci, ale súper z Brzotína im bol viac ako zdatným súperom a cestu Zlatého klasu za tromi bodmi poriadne sťažil. Skóre zápasu otvoril z priameho kopu Kakalejčík, ale o päť minúť po samostatnom prieniku vyrovnával O. Lázok. O chvíľu však po hrubej chybe brankára hostí Lenkeya dostal Dlhú Ves znova do vedenia A. Pomaj. Brzotínčania však dokázali odpovedať, keď sa v skrumáži pred Jobbágyom zorientoval najlepšie J. Lázok. Domáci pritlačili, ale do prestávky už skórovať nedokázali. O zisku troch bodov rozhodol po zmene strán A. Pomaj, ktorý svoju vyloženú príležitosť premenil. Vo vyrovnanom stretnutí mohli ešte hostia zabodovať, ale to by J. Lázok nesmel namieriť do nebies. Keďže ani domáci víťazstvo nepoistili, skóre ostalo nezmenené až do posledného hvizdu hlavného arbitra. Vďaka výhre sa mužstvo Zlatého klasu v tabuľke prebojovalo práve pred Brzotín, ktorý predstihli o jeden bod.

DOBŠINÁ - KUN. TEPLICA 7:0 (1:0)

Góly: 65., 84. a 86 Zahoranský, 63. a 89. R. Lipták, 3. Forgáč, 68. Grančák. ŽK: 0 - J. Gonos, Hrachiar. ČK: Demeter (hostia). Pred 200 divákmi rozhodoval J. Šalamon. DZ: Š. Máté.

Po chybe obrany Kova vsietil úvodný gól Forgáč, ktorý sám pred Stankovičom nezaváhal. V 5. minúte odpovedali i hostia, ale hlavička Demetera skončila nad bránou Dobšinej. Šance Rupa a Forgáča v sieti Kunovčanov neskončili a rovnako pochodil i na opačnej strane Gonos, keď jeho strelu Lipták kryl. Po príchode z kabín v 55. Minúte v ostrom súboji o loptu zranil Balogh (zlomená noha) a Demeter musel ísť predčasne pod sprchy. O desať minút sa v skrumáži pred Stankovičom dobre zorientoval R. Lipták a zvýšil. Potom už prišiel nečakaný strelecký koncert domácich, ktorí naložili Kunovčanom takmer toľko, ako oni v dvoch predchádzajúcich zápasoch svojim súperom. Po vyšachovaní obrany do prázdnej brány namieril Zahoranský, štvrtý pridal hlavou Grančák a na 5:0 upravil po odrazenej lopte od tyče Zahoranský. Ten istý hráč, tentoraz hlavou pridal šiesty gól do siete vlaňajšieho víťaza súťaže a dve minúty pred koncom stanovil konečný stav stretnutia presnou hlavičkou R. Lipták. Napriek vysokej prehre bol najlepším hráčom hostí gólman Stankovič, ktorý niekoľkým ďalším gólom zabránil. Takýto debakel si futbalisti Kunovej Teplice snáď ani nepämatajú, pričom Dobšiná si v tejto sezóne pripísala ešte len štvrtý plný bodový zisk.

PLEŠIVEC - RUDNÁ 4:0 (3:0)

Góly: 25. a 60. A. Pulen, 6. M. Kubík, 30. Vavrek. ŽK: bez. Pred 200 divákmi rozhodoval Š. Czakoi. DZ: L. Šimko.

V málo vídanom zápase, čo sa týka slušnosti, začali domáci náporom. Svoju prevahu vyjadrili už do polčasu troma gólmi. Ako prvý sa medzi strelcov zapísal M. Kubík, ktorého prízemná strela skončila v pravom dolnom rohu Szollősovej brány. Po inkasovanom góle sa prebudili hráči nováčika, mohli aj vyrovnať, ale napnúť sieť Skokanovej svätyne im včera nebolo súdené. Nedáš-dostaneš platilo v 25. minúte po peknej tiahlej strele Pulena, ktorý zvýšil. O päť minúť pozdejšie sa presadil po kombinačnej akcii domácich ašpirantov na postup Vavrek. Po zmene strán ovládli Plešivčania, vedomí si náskoku rozdielom triedy, ovládli ihrisko a po niekoľkých vyložených šanciach trafil napokon Pulen. Stretnutie sa dohrávalo v domácej réžii, ale ďalšie príležitosti na zvýšenie skóre už nepremenili. Rudnianci môžu ďakovať svojmu gólmanovi, že nedostali viac, i keď Szollős vyťahoval loptu zo svojej siete štyri razy. Konečný výsledok je nakoniec pre Rudnú vzhľadom na priebeh duelu celkom lichotivý.

KRUŽNÁ - DEDINKY 0:0

ŽK: Kónya - P. Ogurčák. Pred 70 divákmi rozhodoval L. Fábian. DZ: L. Teleczki.

Už v 5. minúte mohol vsietiť domáci Szendi, ale z piatich krokov prestrelil. Apex bol od začiatku aktívnejší, ale časom aj hostia spod Geráv niekoľkokrát nebezpečne zaútočili. V 38. minúte domáci Kováč zo polovice hracej plochy vystrelil a lopta skončila na brvne Lacikovej brány. Odrazenú loptu nakoniec odvrátil pred útočníkmi Kružnej Kalkahus. Po prestávke dostal v 60. minúte Kónya, ktorý chvíľu predtým videl žltú kartu iba tesne prestrelil. V 65. Minúte mohol po centri skórovať hosťujúci Kopkáš, ale jeho hlavička smerovala iba do náruče gólmana R. Bacsa. Na opačne strane nepresne mieril hlavou Polyák. Desať minút pred koncom zahrával priamy kop z 20 metrov Szendi, ale jeho strela išla tesne vedľa. Samostatné nájazdy v závere na oboch stranách hráči zahodili a tak sa zrodil bezgólový výsledok, ktorý viac vyhovuje mužstvu Lokomotívy, ktorá však opäť spadla na posledné miesto, kde bude zimovať.

NIŽNÁ SLANÁ - LIPOVNÍK 0:3 (0:0)

Góly: 58. a 70. Barczi, 88. vlastný. ŽK: Drábik, Krak - Dubovan 2. ČK: Debovan. Pred 100 divákmi rozhodoval J. Antal. DZ: J. Petro.

Lepší a technickejší hostia si pod Sorošku odviezli trochu prekvapujúco všetky body. V prvom polčase si domáci veľa šancí nevypracovali, skôr to boli futbalisti Lipovníka, ktorí zamestnávali domáceho brankára nebezpečnými strelami. Do kabín odchádzali súperi za bezgólového stavu, ale hostia prišli v poslednej minúte prvej časti hry o svojho útočníka Dubovana, ktorý za druhú žltú videl v ruke rozhodcu podľa pravidiel červenú kartu. Prevahu o jedného hráča však baníci nedokázali po prestávke využiť, pričom hostia mali hendikep i v tom, že v bráne mali hráča z poľa, keď gólman Šalamon nemohol z rodinných dôvodov na zápas vycestovať. Prvý gól sa zrodil po akcii Annu, ktorý po krídle unikol, zacentroval a nabiehajúci Barczi trafil presne. Ani tento moment Nižnoslancov neprebudil, obrana baníkov vyrobila ďalšiu chybu a Barczi dorazil loptu do siete. Hráči expiatoligistu ani v ďalšom priebehu nedokázali Korintusa v bráne prekonať, naopak, po Fábianovom rohu prekonali svojho vlastného brankára a uzavreli skóre. Víťazstvo si za predvedený výkon Lipovníčania plne zaslúžili a s jeseňou sa rozlúčili plným bodovým ziskom.