Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Jesenná premiéra Lagon service Cupu

Sportnet|Publikované 19. nov 2002 o 23:00

Prešov - Bezprostredne po odohraní posledných kôl Pohára primátora, respektíve druhej ligy v malom futbale, sa kolotoč súťaží nezastavil a pokračoval

úvodným kolom ligového pohára, ktorý nesie premiérovo názov Lagon service Cup.

V priamej konfrontácii prvo- a druholigistov sa síce nezrodilo výraznejšie prekvapenie, ale mnohí z favoritov to vôbec nemali ľahké. Tatra Temex začal proti AGS Čierny Orol brilantne a polčas viedol 4:0. Po obrátke sa však obraz hry úplne zmenil a skórovať dokázali už iba hráči AGS ! MFC Tatra Temex uhájil síce víťazstvo, ale iba najtesnejším rozdielom 4:3.

Markob mal za súpera posledný celok druhej ligy MFK Panthers a nič než víťazstvo neprichádzalo do úvahy. Ani tu sa však favoritovi nedarilo podľa očakávania. Bol síce po celý čas lepším mužstvom, ale jeho hráči sa pretekali v zahadzovaní šancí. Napriek tomu Markob zvíťazil 5:2. Jeho hráči si neoddýchli ani druhý deň, keď ich čakal Eximpro. Rozhodnutie padlo jediným gólom a zrodil sa netypický výsledok 1:0 v prospech Markobu. Eximpro nemalo šťastný víkend, pretože ešte raz podľahlo iba o jediný gól, a to Čiku. V zaujímavom stretnutí Eximpro vyrovnalo brankárom na 2:2 pár minút pred koncom, ale prakticky z protiútoku trocha náhodným, ale platným gólom, Čiko definitívne strhlo víťazstvo na svoju stranu.

Jednoznačne si počínal celok Elmont Flox v súboji s Levočskou. Stretnutie bolo jeho jednoznačnou záležitosťou a vicemajster vyhral 17:4. Rozbehol sa konečne aj Patex a zaknihoval si vôbec prvé víťazstvo v sezóne, v pomere 11:6, keď nedal šancu FC Auszugenu. Ani ExCentrum nechcel zaostať za výkonmi súperov v skupine a FC Šidlovec vlastne ani poriadne nekládol odpor. Jednoznačné víťazstvo 14:4 hovorí za všetko. Hesta si zmerala sily s ambicióznym Lesparkom, ktorý však tentoraz nestačil konkurovať ďaleko skúsenejšiemu súperovi. Hesta nenechala nič na náhodu a zvíťazila 12:4.

Vôbec najvyššiu výhru zaznamenal Gemor team v stretnutí s M-N Z.I.P. Gemor súpera vôbec nešetril a nadelil mu poriadnu nakladačku. Víťazstvo 20:3 je opätovne pre M-N Z.I.P. z kategórie zahanbujúcich. FC Ambra už musela vynaložiť oveľa väčšie úsilie, aby si pripísala do tabuľky dva body. Noem Kopex je dobre rozbehnutý a nebol ľahkým sústom. Nakoniec sa však predsa len presadila Ambra, ktorá zvíťazila 4:2. AGS Čierny Orol v súboji so Safi potvrdil, že jeho výkon proti Temexu nebol náhodný. Neinkasoval ani raz a súperovo konto zaťažil hneď tri razy, čo znamenalo víťazné dva body.

Takmer senzácia sa konala v stretnutí Atak Brahama verzus Black Heards. Atak sa síce obligátne ujal vedenia, lenže onedlho bolo 1:2. Vysoký favorit podal najhorší výkon v sezóne, zle sa pohyboval, nekombinoval, čo Black Heards využívali na celej čiare. Atak Brahama síce vývoj otočil a nakoniec uhral víťazstvo 5:3, ale ak by súper z dvoch vyložených šancí nenastrelil žrde, mohlo to dopadnúť aj inak.

V "bratskom" meraní síl medzi PreDopsom a Švábami sa presadila favorizovaná mlaď. PreDops už potreboval víťazstvo ako soľ a dosiahol ho po dobrom výkone v pomere 6:1. Tuho sa bojovalo v stretnutí medzi Alfou Tyre a BF Designom. Alfa Tyre zabojovala a vydržala až dokonca, za čo si vyslúžila dva body a víťazstvo 5:4.

Program nasledujúceho kola:

Sobota, 8. h: Atak Brahama - PreDops (sk.D, G), Lespark - Noem (sk. C, P). 9,20 h: Safi - Čiko (sk.A, G), M-N Z.I.P. - FC Ambra (sk.C, P), Patex - Levočská (sk. B, M). 10,30 h: Black Heards - BF Design (sk. D, G), Hesta - Gemor team (sk. C, P), Markob - AGS (sk.A, M). 11,45 h: FC Automont - ExCetrum (sk B, P).

Nedeľa: 8. h: Levočská - ExCentrum (sk. B, G), AGS - Čiko (sk. A, P). 9,00 h: MFC Tatra Temex - Markob (M). 9,20 h: FC Auszugen - FC Automont (sk.B, G), MFK Panthers - Safi (sk.A, P). 10.30 h: Elmont Flox - Patex (sk.B, G).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.