Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Jesenná filozofia Podhradčanov bola získať doma všetko

Úspešný jubilant. V úvode ročníka gratulovalo Podhradie trénerovi J. Baltovi k okrúhlemu jubileu. (Autor: pp)
Sportnet|Publikované 27. nov 2014 o 00:00

Pred sezónou sa na lavičku FK Krásnohorské Podhradie vrátil tréner J. Balta.

Pred sezónou sa na lavičku FK Krh. Podhradie vrátil tréner J. Balta.

KRH. PODHRADIE. Latka z predošlej sezóny bola pre staronového trénera Baltu postavená na začiatok sezóny vysoko.

Bývalý tréner Breuer mal kvalitnejší, vyzretejší kolektív, čím mohol prezentovať bodovo úspešnejšiu sezónu hlavne vo vonkajšom, ale menej úspešnú v domácom prostredí.

Odchod štyroch, piatich skúsených hráčov bolo potrebné patrične nahradiť, doladiť z dorastencov.

„Moja úloha spočívala v skĺbení práce dorastencov a seniorov. Trénovalo sa od začiatku spoločne a najlepší dostávali šancu hrať v prvom mužstve. Hlavnou spoločnou úlohou bol však návrat k tvrdej poctivej robote k tréningovej a hernej disciplíne. Trénovalo sa trikrát týždenne a účasť bola na slušnej úrovni. Narúšala ju iba školská povinnosť mladších. Jesenná časť potvrdila filozofiu doma získať všetky body, splnilo sa to na sto percent. Bodovať vonku sa darilo iba v závere jesene a to po dvoch remízach. Zimovanie na piatom mieste je pekný odrazový stupienok do jarnej odvety,“ uviedol tréner FK Krh. Podhradie Július Balta.

Tréner počas celej jesene musel improvizovať a ani jedna zostava sa neopakovala. Dokonca brankár so stúpajúcou tendenciou sa zranil a už si nezachytal v jeseni. Chytal, kto vedel a mohol. Neraz to bol obranca Jurini a raz stál v bráne aj R. Kuzma.

„Vysoké prehry vonku ma veľmi mrzeli a boli to dobre zabehnuté zápolenia s negatívnym koncom. Pod tieto výsledky sa podpísala herná disciplína, nerozvážnosť, neskúsenosť, nezohratosť. Natrénované sa len čiastočne zúročovalo hlavne zo začiatku. Nadobudli sa slušné základy čo sa pri ďalšej práci môže viac pretavovať do majstrovských zápasov. Myslím si, že kolektív je dobrý a bude mať na viac. Počas jesene sme hrali behavý, kombinačný a útočný futbal, začo sme aj platili určitú daň. Nakoľko dorastenci trénovali pod mojim dohľadom, boli pod drobnohľadom a lepší ako som už spomínal dostávali šance v „áčku“. Je len na nich ako sa zhostia daných šancí,“ pokračoval J. Balta.

Tréner Balta je typom trénera, ktorý je viac menej nespokojný. Nie chronicky, ale viac kriticky voči sebe, ale aj na svojich zverencov.

„Spokojnosť s jesennou časťou nie je až tak negatívna, ale je čo určite vylepšovať a využiť už nadobudnuté značné rezervy. Urobil sa slušný krok k hernej disciplíne, skultúrnil sa futbal samotný aj prostredie. Mali sme slušnú divácku kulisu a fanúšikovia boli našim hnacím motorom naladený na našu vlnovú dĺžku. Patrí im maximálna vďaka. Zároveň všetkým osobne ďakujem, ktorí sa pričinili o slušné propagovanie a chod futbalu v Podhradí,“ zakončil hodnotenie jesennej časti J. Balta.

Predohrávkou jeseň neskončila

S vedením FK Krh. Podhradie mal tréner J. Balta dohodu do konca jesennej časti.

„Zmena je len v pokračovaní pomajstrovského obdobia. Trénuje sa ďalej vo štvrtok a piatok na ihrisku pri umelom osvetlení a za nepriaznivého počasia na umelej tráve za dobrej účasti. Záver by mal byť 15. decembra. Odohrali sme tiež prípravný zápas v Jablonove n/T, kde som kládol dôraz na zaradenie viacerých dorastencov do zostavy. Výsledok 4:2 v náš prospech nebol smerodajný, smerodajná bola herná činnosť dorastencov so seniormi a zápas svoj účel splnil. Keď počasie dovolí, chceli by sme odohrať i ďalšie zápasy. Moje ďalšie zotrvanie je podmienené mozaikou dohôd. Doterajšiu prácu hodnotím ako neukončenú, nakoľko mužstvo je na tretine svojej vývojovej časti s veľa talentmi a všetko potrebuje svoj čas. Ten ukáže, či zotrvám aj do odvety. Mali k tomu dopomôcť aj komunálne voľby, čo určite podmieni chod futbalu v obci. Priateľom, ktorí ma oslovili na začiatku našej spoločnej práce a boli po celý čas ústretoví ako i pevným pilierom v zlom i dobrom, prajem hlavne zdravie, pevné nervy a veľa šťastia v osobnom i futbalovom živote. Mužstvu za dôveru a drinu pod mojím vedením. Pevne verím, že pri loptovom fenoméne - futbale ostaneme. Je to predsa naša spoločná srdcová záležitosť,“ načrtol vízie J. Balta.

Súvisiace články