Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Jerguš Barnák si pripísal ďalší hetrik

Strelec. O gól Dobšinej sa J. Barnák postaral aj v K. Podhradí. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|Publikované 30. sep 2014 o 00:00

Dobšinej sa v ostatných dvoch domácich zápasoch nedarilo.

Ako s Ťahanovcami, tak aj s Turňou n/T doma prehrala. V tejto situácia hostili minulú nedeľu lídra V. košicko-gemerskej ligy mužstvo Geče.

DOBŠINÁ. Proti vedúcemu mužstvu súťaže však začali Dobšinčania nebojácne. V prvom polčase strelili tri góly a prakticky tak rozhodli o zápase. Teda skôr rozhodol, pretože všetky tri góly dal J. Barnák.

Aj keď hráva viac v zálohe, v dobšinskom tíme patrí k obávaným strelcom. Dokázal to aj v tomto zápase. „Aj v nedeľu som hral v zálohe, v jej strede, ale bol som viac vysunutý a podporoval nášho jediného útočníka,“ začal J. Barnák. Prvý gól padol po necelých dvadsiatich minútach hry. „Pravý obranca Tomáš Turzák potiahol loptu po čiare a následne mi prihral do šestnástky. Bol som tam sám, tak som vystrelil a pomedzi brankárove nohy,“ povedal strelec. Pri druhom góle asistovala aj žrď. „Dostal som loptu, vošiel do šestnástky a čo najtvrdšie vystrelil. Lopta síce smerovala do žrde, no odrazila sa do brankára a od neho do brány,“ vrátil sa k druhému gólu J. Barnák.

Aj v penalte mal „prsty“, pretože prišla práve po faule na neho. „Loptu som mal pod kontrolou, urobil som na obrancu rýchlu kľučku doprava, dal mi tam nohu... Penaltu mal ísť kopať spoluhráč, no poprosil som ho, či by som ju nemohol zahrávať ja, aby som mal hetrik,“ podotkol J. Barnák. V predchádzajúcom zápase s Turňou n/B mohla premenená penalta pomôcť Dobšinej k bodom, no brankár súpera ju zneškodnil. J. Barnák si však veril. „Nemal som žiadnu obavu či trému. Dal som predtým dva góly, bol som v najlepšej pohode. Zobral som loptu a s prehľadom som ju premenil,“ poznamenal J. Barnák. Pred týždňom nepremenil penaltu Adam Gallo a už ju kopať nechcel.

V tomto ročníku je to prvý hetrik, no J. Barnák ich má na konte už viac. „Veľa gólov som strieľal už v mládežníckych súťažiach. V doraste to bolo aj šesť gólov. V mužskej kategórii som zatiaľ dal štyri hetriky. Jeden bol ešte v okresnej súťaži, ďalšie tri sa zrodili už v košicko-gemerskej lige,“ pochválil sa mladý strelec.
Zatiaľ tak má na konte päť gólov, no mohlo ich byť aj viac. „No odohral som oveľa menej zápasov ako moji spoluhráči. Stál som v prvom kole, potom vo štvrtom a piatom,“ uviedol J. Barnák a pokračoval: „Do zápasu sme išli s tým, že už konečne chceme vyhrať a je jedno, kto dá góly. Hlavne, že vyhráme. Vedeli sme, že k nám príde súper, ktorý ešte neprehral a chceli sme ho veľmi zdolať.“

Aktuálne najlepší strelec Dobšinej nemá na strieľanie gólov konkrétny recept, ale čo–to predsa len prezradil. „Keď som v šanci, snažím sa dať presnú prihrávku, resp. vystreliť a dať gól. Proste, keď som v šanci, nespanikárim, ale šancu premením,“ uzavrel J. Barnák.

Súvisiace články