Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Jeřábek na 13.-18. mieste v šprinte, podľa trénera ako začiatočník

TASR|22. aug 2004 o 20:14

Atény 22. augusta (TASR) - Slovenskému reprezentantovi v dráhovej cyklistike Jaroslavovi Jeřábkovi sa na olympiáde v Aténach nepodarilo v šprinte mužov ...

Atény 22. augusta (TASR) - Slovenskému reprezentantovi v dráhovej cyklistike Jaroslavovi Jeřábkovi sa na olympiáde v Aténach nepodarilo v šprinte mužov postúpiť do osemfinále. V prvom kole najskôr neuspel v dueli s Francúzom Mickaelom Bourgainom a v opravách nestačil na ázijskú konkurenciu - Malajzijčana Josiaha Nga a Kórejčana Hee Chun Yanga.

V prvom kole narazil na favorizovaného súpera, ktorý potom v osemfinále vyradil i austrálskeho olympijského víťaza zo Sydney Seana Eadieho. Francúz si voči Slovákovi v úvodnej taktickej fáze dovolil i nebezpečný manéver náznakom skríženia jeho dráhy, čím Jeřábka trochu vytlačil a o chvíľu na to začal s trhákom. Jeho nástup rodák z českého Ústí nad Labem nezachytil a už nedokázal ani atakovať suverénne postavenie Bourgaina.

V opravách mal v Ázijčanoch azda najľahších konkurentov, takisto však v zadnej pozícii nezachytil nástup druhého Malajzijčana a v dojazde do cieľa už rezignoval i na boj o nepostupovú druhú priečku. "Neviem, či bol nervózny alebo čo. Robil chyby ako začiatočník. Proti Francúzovi nemal šancu, ale predsa sa dalo aj dôstojnejšie prehrať a nie, že ho niekto utrhne z háku a spraví taký veľký odlep. Vedel, aký má Bourgain prevod, vedel, že sa musí ísť z rýchlej jazdy, ešte som mu to aj kričal a aj tak išiel z pomalej. No a opravnú jazdu mal najľahšiu, dala sa vyhrať, nemal však čakať na tretej pozícii, lebo stadiaľ sa oprava nedá vyhrať," nešetril svojho zverenca po pretekoch hlavný tréner Ondrej Šulek.

Jeřábek, ktorého po tímovom a olympijskom šprinte čaká ešte v utorok keirin, si chyby priznal aj bez mučenia. "Francúz bol veľmi dobre pripravený a navyše som spravil chybu, lebo som mu nechal odlep a kým som ho dobehol, stálo ma to toľko síl, že už som nemal dosť na to, aby som mohol vôbec v záverečných metroch zaútočiť. V oprave som urobil ďalší omyl, keď som si myslel, že môžem útočiť zo zadnej pozície. Prv než som však stihol nastúpiť, už sme išli príliš rýchlo a doplatil som na to. Nielen ja, ale viacerí pretekári zistili, že zo zadných pozícii sa tu útočiť nedá."

Súvisiace články