Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Jendrichovský vie, že niektorí to nesú ťažko

Marián Špacai|Publikované 17. sep 2014 o 22:00

Basketbalistky Good Angels Košice síce odchádzajú na Rücon Cup do Spišskej Novej Vsi.

KOŠICE. Basketbalistky Good Angels Košice síce odchádzajú na Rücon Cup do Spišskej Novej Vsi, ale najatraktívnejší zápas tohto turnaja proti ruskému Spartaku Moskovská oblasť odohrajú mimo Spiša – v Lučenci. Netradičný model turnaja má svoje dôvody.

„V Lučenci majú zrekonštruovanú halu, ktorú chcú veľkolepo otvoriť, a preto o tento duel dvoch atraktívnych tímov prejavili záujem. Pre Good Angels je to príležitosť robiť svojej značke dobré meno aj v meste, kde ženský basketbal nemá takú tradíciu ako mužský. Verím, že halu do posledného miesta vypredáme,“ vraví tréner Good Angels Maroš Kováčik.

Ostatné zápasy Rücon Cupu proti domácej Sp. Novej Vsi, Miskolcu i záverečný o umiestnenie odohrajú žlto-modré už klasicky v dejisku turnaja na Spiši.

Ponúka sa aj otázka, či nemohli spomínaný atraktívny zápas proti Spartaku Good Angels radšej odohrať pred vlastnými fanúšikmi, keďže všetky prípravné stretnutia hrajú vonku a košickí fanúšikovia tak uvidia vynovené družstvo v akcii až počas „ostrej“ sezóny.

„Viem, že niektorí fanúšikovia to nesú ťažko. Do poslednej chvíle sme však nevedeli, či zápasy Euroligy budeme hrať v Steel Aréne alebo v Infiniti aréne. V nej by sme museli urobiť určité úpravy, aby nám v nej povolili hrať a tie by sa museli robiť práve v tomto termíne. Ťažko nám teda bolo niečo plánovať v našej hale,“ ponúkol vysvetlenie generálny manažér košického klubu Daniel Jendrichovský.

Medzičasom je už jasné, že celú Euroligu odohrajú Košičanky predsa len v Steel Aréne, kde sa im podarilo nájsť voľné termíny pre ich stretnutia.

Jendrichovský ešte k príprave dodal: „Keď Spartak prejavil záujem, radi sme sa s ním dohodli, lebo v rámci prípravy sme sa snažili zabezpečiť čo najťažšie zápasy. Z tohto dôvodu si predohráme aj prvý zápas extraligy už 8. októbra proti Spišskej Novej Vsi, lebo 10. októbra odlietame na turnaj do Jekaterinburgu, kde budú okrem domácich a nás aj Orenburg a zase Spartak.“

Autor: Marián Špacai

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.