Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Jendrichovský: Veľkým pozitívom je, ako družstvo pristúpilo k zápasu

Zuzana Žirková. V Slovinsku dala osem bodov a mala šesť asistencií. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 20. jún 2014 o 00:00

Slovenské basketbalistky sú po víťazstve v Kranjskej Gore jednou nohou na európskom šampionáte.

V kvalifikácii o postup na ME vyhrali v stredu večer nad Slovinskom 66:52 a v A-skupine im so siedmimi bodmi patrí druhá pozícia za vedúcim Poľskom. V nedeľu 22. júna o 18. hodine sa náš tím predstaví v košickej Infiniti aréne v súboji s Luxemburskom.

KOŠICE. Naša ženská basketbalová reprezentácia má po štyroch vystúpeniach v kvalifikácii o postup na európsky šampionát na konte tri víťazstvá.

Slovenky bodovali naplno v Slovinsku a po výhre 66:52 majú šampionát v Maďarsku a Rumunsku na dosah.

Slovenky v Slovinsku začali tak, ako sa patrí a rýchlo sa dostali do desaťbodového vedenia 12:2.

„Veľkým pozitívom je, ako družstvo pristúpilo k zápasu. Po tom, ako nám v Poľsku chýbal kúsok šťastia na to, aby sme mali postupovú definitívu, sme potrebovali čo najlepšie rozbehnúť zápas v Slovinsku. Taktika, ktorá bola zvolená na súpera platila, bola dôsledne dodržiavaná. Desaťbodové vedenie sme si strážili až do konca. Nebyť dvoch úsekov, v ktorých sme robili hlúposti a domáce vrátili do zápasu, sme po celý čas diktovali tempo. A dosiahli sme takmer postupové víťazstvo,“ povedal nám generálny manažér našej reprezentácie Daniel Jendrichovský.

Ambíciou vyhrať skupinu

Karty sú rozdané, Slovenkám patrí v A – skupine druhá priečka a pred zverenkami trénerov Kováčika a Jankoviča sú ešte domáce vystúpenia s Luxemburskom a Poľskom.

„Verím, že Luxembursko v Košiciach nevyhrá a výsledok tohto zápasu by sa ani nezaratúval do záverečnej bilancie tímov na druhých miestach. Iba výrazná prehra s Poľskom by nás mohla pripraviť o pozitívnu bilanciu celkov na druhých miestach. My však do záveru kvalifikácie ideme s jasným cieľom, zdolať Luxembursko, a potom aj Poľsko, tak, aby sme skupinu vyhrali. To by znamenalo lepšie nasadenie v súvislosti s majstrovstvami Európy. Pre nás nie je ambíciou iba postúpiť na šampionát, ale tam chceme hrať o miestenku na olympiádu, a tak by nám aj lepšie nasadenie pri žrebe mohlo pomôcť .“

Toliverová veľkým prínosom

V nedeľu v Infiniti aréne by mali Slovenky potvrdiť pozíciu papierového favorita. A hráčky z lavičky by si mohli zahrať viac ako inokedy.

„Veľa hráčok podáva v kvalifikácii nevyrovnané výkony. Takéto zápasy by im mohli pomôcť v posilnení sebadôvery. Lebo v Slovinsku prvá päťka trčala nad ostatnými. Potrebujem trochu odľahčiť kľúčové hráčky,“ podotkol Daniel Jendrichovský, ktorý si veľmi pochvaľuje výkony Američanky so slovenským pasom Toliverovej.

„Je pre tím veľkou posilou. V Poľsku sme ju museli nútiť, aby hrala, čo sa týka zakončenia, viac na seba. Je to hráčka, ktorá pripravuje ostatným výborné strelecké pozície. V Slovinsku mala so Žirkovou po šesť asistencií. Ak by hráčky premieňali čisté pozície, alebo chytili loptu, ktorú v tej chvíli vôbec nečakali, obe by mali po desať asistencií. Hoci sa súperi sústredili na tieto dve naše opory, obe ukázali svoju kvalitu.“

Program našich v A-skupine

22. júna: Slovensko - Luxembursko (18.00, Košice)
25. júna: Slovensko - Poľsko (18.00, Košice)

tt

Súvisiace články