Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Jendrichovský: Toto nie je normálne

Sportnet|Publikované 12. nov 2008 o 23:00

MANAŽÉRA ČAKAJÚ ĎALŠIE PREBDENÉ NOCIBasketbalistky Maximy Broker Košice zápas na pôde litovského Vilniusu nezvládli. Na druhú priečku v skupine tak

MANAŽÉRA ČAKAJÚ ĎALŠIE PREBDENÉ NOCI

Basketbalistky Maximy Broker Košice zápas na pôde litovského Vilniusu nezvládli. Na druhú priečku v skupine tak zrejme budú musieť zabudnúť a sústrediť sa na to, aby to po skvelom vstupe do súťaže dotiahli do play-off. Posledný týždeň totiž ponúka otázniky.

KOŠICE. Ak by včera východniarky zvíťazili, mohli byť horúcimi kandidátkami na postup z druzhej pozície, ale od toho mali na ihrisku livotského majstra veľmi ďaleko. Svedčí o tom konečný výsledok 72:49 v prospech domáceho celku.

Nerozumie tomu

"Ťažko niečo hodnotiť, lebo my sme sa za pár dní prepli zo stavu plus sto do stavu mínus sto. Kto mi to dokáže vysvetliť, dám mu zlatú medailu," s trpkosťou v hlase hovoril bezprostredne po stretnutí generálny manažér Maximy Broker Daniel Jendrichovský. Košičanky do polčasu ešte držali krok, ale nie tak svojim nadpriemerným výkonom, ako tým, že ani súperovi hra príliš nešla. Po zmene strán domáce zanechali slovenského šampióna o míľové kroky. "Nerozumiem tomu. Mali sme zápas rozhodnúť už v pvom polčase, keď na domáce platila taktika, ktorú sme si pripravili. Keď však nevieme dať kôš, ťažko sa vyhráva. Domáce sa s tým po polčase na rozdiel od nás vysporiadali, kým náš slabučký výkon pokračoval."

Z vrcholu na dno

Daniel Jendrichovský svoje rozpoloženie, v ktorom sa včera večer ocitol, ani neskrýval. "Behom týždňa som sa ocitol z vrcholu, na ktorom som bol počas prvého polčasu zápasu so Spartakom Moskovská oblasť až na úplnom dne. Neviem, kde sa stala chyba, ale určite som nejakú musel urobiť, pretože toto nie je normálne." Vilnius síce po prestávke ukázal, že patrí k naozaj veľmi solídnym európskym družstvám, ale nbapriek tomu, pri štandardnom výkone žlto-modrých sa dala hrať vyrovnaná partia. "Určite, už v prvom polčase sme mali viasť minimálne o desať bodov a kontrolovať zápas. To, čo sme predviedli v druhej dvadsaťminútovke, malo už málo spoločné s výkonom, aký by sme mali predviesť. Môžeme sa vyhovárať, že sme v kŕči, lopta sa vzdy odrazí k súperovi, padne trojka o dosku zároveň s klaksónom a neviem čo všetko, ale to je otázka chcenia. Domáce na rozdiel od nás chceli ďaleko viac."

Treba to riešiť

Po šokujúcej sobotňajšej prehre v lige s Cassoviou prišiel ďalší nepresvedčivý výkon, už v oveľa dôležitejšom zápase, čo podľa Jendrichovského už je dôvodom na vážne zamyslenie. "Určite. Myslel som si, že sobotňajšia prehra bola nejakým totálnym nezmyslom, ale asi to tak nie je a zrejme sa stalo niečo, čo treba riešiť. Po dvoch prebdených nociach na Cassovii ma teraz čakajú minimálne ďalšie dve," prezradil manažér.

MARIÁN ŠPACAI

marian.spacaikorzar.sk

ZAUJALO NÁS

V 11-tisícovej aréne

Stretnutie Maximy Broker vo Vilniuse prenášala naživo aj Trojka, takže nebolo možné si nevšimnúť, že stánok, v ktorom sa vo Vilniuse hralo, pripomínal zimný štadión. "Vyzeralo to tak, ale bola to riadna veľká športová aréna, v ktorej hrávajú muži Lietuvosu Rytas. Určite ten priestor domácim výrazne pomohol, pretože dať tam kôš je dosť náročné. Je to pre ne pravé domáce prostredie, ktoré proti nám do bodky využili," okomentoval 11-tisícovú Siemens arénu generálny manažér Maximy Broker Daniel Jendrichovský. Do hľadiska si však našlo cestu len 500 divákov, takže na nejakú búrlivú neprajnú kulisu sa sloveský tím vyhovárať nemohol.(špa)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.