Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Jendrichovský: Súperky nie sú nadupané v obrane

Jeden z postrachov v ruskom tíme. Seimone Augustusová je oporou Dinama Kursk. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 25. nov 2014 o 23:00

Basketbalistky Good Angels sa predstavia dnes na domácej palubovke proti hviezdami nabitému Dynamu Kursk.

Basketbalistky Good Angels Košice sa predstavia dnes o 18. hodine na domácej palubovke v Steel Aréne proti hviezdami nabitému Dynamu Kursk. Hráčky chcú predviesť takú hru, akú by si košický divák zaslúžil vidieť po prvých dvoch nevydarených zápasoch.

KOŠICE. Generálny manažér tímu Daniel Jendrichovský by chcel od všetkých hráčok vidieť nasadenie a bojovnosť, ktorou sa Košičanky prezentovali v zápase v Turecku.

„To, čo som videl v Istanbule, sme zatiaľ doma nedokázali predať. V oboch zápasoch na domácej palubovke sme sa v priebehu tretej štvrtiny opustili a bojovnosť, ktorú neustále spomíname, sa jednoducho nedostavila,“ skonštatoval Jendrichovský.

Euroliga je náročnejšia

Po tom, ako Euroliga zmenila svoj formát a počet družstiev, je podstatne náročnejšie sa prebojovať do vyraďovacej časti a obzvlášť v takej silnej skupine, v ktorej sa vyskytli košické basketbalistky.

„V predchádzajúcich rokoch sme stále hrali o play-off a vybudovanie si domácej pozície, čo sa nám v celej histórii klubu podarilo iba raz. A teraz by sme to chceli zopakovať, ale s tým rozdielom, že počet družstiev v Eurolige klesol na pätnásť. Naša obava, že budeme vo väčšine zápasov ťahať za kratší koniec sa ukázala opodstatnenou,“ prezradil Daniel Jendrichovský.

Chápe aj rozhorčenie ľudí: „Fanúšikovia nám vyčítajú to, akým spôsobom sme domáce zápasy prehrali. Pretože dá sa prehrať so cťou, ako sme to ukázali minulý rok proti Jekaterinburgu, keď ľudia odchádzali veľmi spokojní z výkonu našich hráčok. Teraz po tých dvoch prehrách je od podobného hodnotenia veľmi ďaleko.“

Pre Kursk je to povinná jazda

Po dnešnom zápase s Dynamom bude aj ďalší domáci súper ruského razenia. Známy Jekaterinburg sa v Košiciach predstaví 10. decembra.

„Čakajú nás zápasy s družstvami, ktoré neprídu nadupané v obrane. Oni nás vážne brať nebudú a myslia si, že ich útočná kvalita je dostatočná na to, aby získali pre nich povinné víťazstvo. Možno sa nám bude hrať trochu ľahšie v útoku, ale bez bojovnosti a spolupatričnosti to v týchto zápasoch nepôjde,“ povedal Jendrichovský, ktorý potvrdil správu o nižšom predaji lístkov na dnešný zápas.

„Domáce prehry sa podpísali aj na diváckom záujme. Po víťazstve v Istanbule to vyzeralo, že môžeme znova bojovať o priazeň slovenského diváka, ale keďže sme tie domáce stretnutia nezvládli, tak sa to muselo niekde prejaviť. Nám už len dobrá hra na to, aby sme diváka získali späť, nestačí. Ak dnes uspejeme, budeme mať bilanciu 2:2, ktorú sme po prvých štyroch zápasoch chceli, aj keď s úplne inými súpermi. To by nám samozrejme vôbec nevadilo a iba to by nám mohlo udržať pohodu do ďalších zápasov.“

Aj ostatným euroligovým družstvám sa darí viac na súperových palubovkách ako doma, kde sú pod väčším tlakom.

„Domáce prostredie zatiaľ v rámci celej Euroligy nie je veľkou výhodou. Ak vynechám zápasy so slabšími tímami v druhej skupine, tak hrať na domácej palubovke nie je práve med lízať. Tlak, ktorý na nás v prvých zápasoch sedel, mohol byť nad naše kvalitatívne možnosti,“ povedal D. Jendrichovský.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.