Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Jendrichovský nechce Bourges, uvítal by Miskolc

Patrik Fotta|Publikované 10. feb 2016 o 23:00

V dnešnom žrebe štvrťfinále Pohára FIBA môže byť košickému tímu prisúdený aj tím z Euroligy.

V dnešnom žrebe štvrťfinále Pohára FIBA môže byť košickému tímu okrem zástupcov z druhej najprestížnejšej európskej súťaže prisúdený aj tím z Euroligy. Podľa pravidiel losovania sú totiž všetky tímy v jednom spoločnom koši.

KOŠICE. Play-off v Pohári FIBA sa bude hrať systémom na dva zápasy (doma, vonku) a v prípade remízy rozhodne o postupujúcom lepšie skóre z dvojzápasu. Istými štvrťfinalistami z FIBA Cupu boli maďarský Miskolc, turecký Besiktas Istanbul, francúzsky Landes a ruský Spartak Moskovská oblasť. Z euroligovej skupiny B postúpili francúzsky Tango Bourges a turecký tím Kayseri AGU Spor.

Druhý postupujúci tím zo skupiny A nebol pred našou uzávierkou známy.

„Pre nás osobne je jediným strašiakom z týchto tímov francúzsky Bourges. Odkedy pôsobíme 13 rokov v európskych súťažiach, tak ich sme porazili len dvakrát a to vždy vo vyraďovacích bojoch. Na jednej strane sme s nimi v play-off ešte neprehrali, iba v základnej skupine. Je to jediný súper, s ktorým by som ja osobne hrať nechcel. Z pohľadu kvality si tam však nenavyberáme a myslím si, že máme na to, aby sme s každým odohrali vyrovnanú partiu,“ povedal generálny manažér Good Angels Daniel Jendrichovský.

Maďarky by bral aj z fanúšikovského hľadiska

Generálny manažér slovenského majstra prezradil koho by si v štvrťfinále najviac želal.

„Ja osobne by som uvítal ktorýkoľvek tím z FIBA Cupu. Najrozumnejšie aj z fanúšikovského hľadiska by bol pre nás Miskolc,“ skonštatoval Jendrichovský.

Systém žrebovania nedáva žiadnu výhodu tímom, ktoré postúpili z Euroligy z pohľadu nasadenia.

„Bude tam osem loptičiek, teda všetky tímy spolu v jednom koši. Vyžrebované budú štyri dvojice a pokojne sa môže stať, že budú dve euroligové a dve fibacupové dvojice,“ objasnil možnosti žrebu Jendrichovský.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.