Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Jendrichovský: Môžem sa „škodoradostne“ usmievať

Dostali facku. Prehra v Piešťanoch prišla po 68 extraligových víťazstvách v rade. (Autor: tasr)
Patrik Fotta|Publikované 14. okt 2016 o 22:00

Zdolajú Ružomberok a začnú ďalšiu dlhú víťaznú sériu?

KOŠICE. Po tom, ako v Piešťanoch prehrali basketbalistky Good Angels Košice po dva a pol roku extraligový zápas, sa v Bratislave opäť vrátili na víťaznú vlnu.

Druhý zárez možno ďalšej niekoľkoročnej víťaznej série budú môcť žlto-modré pridať už dnes, ak sa im na domácej palubovke podarí zdolať Ružomberok.

Bratislavský Slovan nepatrí medzi súperov, ktorí by mohli Košičanky vážnejšie preveriť a tak sa väčšia pozornosť sústreďuje práve na dnešný duel s Ružomberkom.

Stretnutie je v Angels aréne na programe od 16.00 hod.

„V hlavách nás všetkých ešte rezonuje, že sme po dlhých rokoch prehrali. Sklamanie je trochu podivné, pretože nás veľmi mrzí, že sme všetci podcenili, aký veľký bol rozdiel v našej príprave a v príprave Piešťanských Čajok. Aj na základe priebehu zápasu sme si asi mysleli, že sa to vyhrá samo. Naša forma však nie je ideálna a obzvlášť zámorské hráčky sa zatiaľ nejavia ako plnohodnotné členky družstva. Zápas s Ružomberkom môže byť preto z našej strany mierne kostrbatý, ale ja verím, že facka, ktorú sme dostali v Piešťanoch spôsobí to, že žiadne podcenenie z našej strany nehrozí,“ povedal generálny manažér Good Angels Košice Daniel Jendrichovský.

Tragédiu z toho nerobí

Jednou z možných príčin nečakanej prehry úradujúceho majstra na pôde vicemajstra bolo podľa generálneho manažéra košického tímu rozlosovanie súťažného ročníka.

„Doteraz sme mali v predchádzajúcich rokoch trochu šťastie v tom, že sme na začiatku hrali proti najslabším celkom. S Piešťanmi a Ružomberkom sme sa stretli až v čase, keď už bežali európske poháre a naša forma bola iná. Nič to však nemení na tom, že Piešťany si výhru zaslúžili a to patrí k športu. Ja z toho tragédiu robiť nebudem, keďže zakopnutia sa stávajú aj iným družstvám,“ uviedol Jendrichovský.

V minulých rokoch dostali hráčky finančné bonusy za tzv. „perfect season“ teda sezónu, v ktorej neokúsili v základnej časti ani v play-off jedinú prehru.

V prebiehajúcom ročníku tak hneď na začiatku stratili možnosť o tento bonus zabojovať.

„Môžem sa škodoradostne usmievať, ale samozrejme, len v úvodzovkách. Perfect season už nehrozí,“ s nadhľadom podotkol Jendrichovský, ktorý s hráčkami nemal po prehratom zápase s Piešťanmi žiaden vážny rozhovor.

„Hodili sme to za hlavu. Osobne si myslím, že ich to trápi o veľa viac ako mňa.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.