Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Jendrichovský: Mládeži dávame najvyššiu prioritu

Daniel Jendrichovský. (Autor: TASR/František Iván)
Patrik Fotta|Publikované 29. aug 2016 o 22:00

Basketbalistky Good Angels Košice čaká v septembri prvá porcia prípravných zápasov.

KOŠICE. Basketbalistky Good Angels Košice čaká v septembri prvá porcia prípravných zápasov, ktoré absolvujú na palubovkách v Poľsku.

Už v utorok však otvoria svoje brány aby spustili nábor pre dievčatá mladšie ako 13 rokov, z ktorých možno raz vyrastú nové slovenské reprezentantky.

Zverenky trénera Petra Jankoviča odohrajú prvý prípravný turnaj v Krakove 9. – 11. septembra, na ktorom si zmerajú sily s českým Nymburkom, domácim družstvom a Gdyňov.

Na druhom podujatí v Polkowiciach sa predstavia okrem domáceho celku aj český tím Valosun Brno a poľský Bydgoszcz.

„Myslím si, že už sa všetci tešia do Krakova na prvé tri zápasy, kde bude konkurencia celkom dobrá a hneď nato si zmeriame sily s ďalšími Euroligistami. Pred tým ostrým štartom, ktorý nás čaká 23. septembra vo Východoeurópskej lige nám dá tých šesť zápasov strašne veľa. Samozrejme my budeme našu formu ladiť predovšetkým na koniec októbra, keď začína pohár FIBA,“ povedal generálny manažér žlto-modrých Daniel Jendrichovský.

V európskej klubovej súťaži figurujú Košičanky v skupine D spolu s Miskolcom, Olympiacosom Piraeus a lepším z dvojice Istanbul Universitesi a Yakin Dogu Istanbul, ktorí sa stretnú v kvalifikácii.

Uteká nám vlak

Trinásťnásobný slovenský majster nezabúda ani na svoje mládežnícke kategórie, ktoré chce obohatiť o možno budúce hráčky A tímu.

V utorok od 12.30 do 15.30 v Športovej hale Lokomotíva na Čermeľskej ceste bude prebiehať nábor do tímov Young Angels.

„O tom, že našou prioritou bude mládež, hovoríme od minulej sezóny. Obzvlášť po tom, čo som mal možnosť vidieť na majstrovstvách mládežníckych kategórií. Jednoznačne nám uteká vlak a jedným z dôvodov je ten, že mládeži sa na Slovensku venuje veľmi málo ľudí. S pár ľuďmi sme sa zhodli, že urobíme všetko pre to, aby sa nám podarilo vrátiť slovenský ženský basketbal na miesta, kam patrí. Cieľom je dostať všetky tímy do A kategórií. V nasledujúcich troch až štyroch rokoch budú základ reprezentácie tvoriť hráčky z Banskej Bystrice a zopár z Popradu, Nitry a Piešťan. Podľa možností teda dávame v Košiciach mládeži najvyššiu prioritu,“ skonštatoval Jendrichovský.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.