Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Jendrichovský: Boli sme na prahu veľkého víťazstva

Sportnet|Publikované 27. okt 2005 o 22:00

Vilnius/Košice - Basketbalistky K CEro I.C.P. Košice mohli odchádzať z paluvbovky litvoského Vilniusu so vztýčenými hlavami. Proti bronzovému tímu

Euroligy z vlaňajška totiž pri tohtoročnom vstupe do prestížnej súťaže držali vyrovnaný priebeh a nemali ďaleko k obrovskému prekvapeniu. Na pôde, na ktorejk nevyhrávajú ani silnejšie európske celky prehrali iba o štyri body 61:65, keď v závere boli blízko dokonca k vyrovnaniu.

"Musím to brať pozitívne, som veľmi spokojný s výsledkom. Trošku nespokojnosti tam však je, lebo sme Vilnius pomaly mali na lopate, stačil veľmi malý krôčik a boli by sme na prahu veľkého víťazstva," uviedol tesne po zápase generálny manažér K Cero I.C.P. Daniel Jendrichovský. Východniarky nečakane držali jedného z favoritov skupiny v napätí až do záverečných sekúnd. "Škoda toho, že sme začali trochu ustráchane a nechali sme domáce vytvoriť si náskok. Ten sme však v tretej štvrtine zmazali. Myslím si, že zlom nastal sedem minút pred koncom, keď bol náš faul za vyrovnaného stavu posúdený ako úmyslený. Vilnius dal dva trestné hody, trojku a z nasledujúceho útoku ďalšiu. Ušli nám na desať bodov, no minútu pred koncom to bolo znovu len o dva. Žiaľ, naša doskočená lopta 25 sekúnd pred koncom nebola posúdená ako faul na Malešovú, loptu dostal súper a sedem sekúnd pred koncom nám dala Američanka Douglesová dve šestky. Frniakovej trojka s klaksónom potom vypadla von," mrzel košického funkcionára záver stretnutia, ale ani ten mu nevzal dobrý pocit z výkonu družstva. "NProti obrovskému favoritovi sme zahrali zatiaľ najlepší zápas sezóny, môžeme byť veľmi spokojní."

Košičanky si pozdvihli sebavedomie pred ďalšími dôležitými súbojmi o postup zo skupiny. "Išli sme s tým, aby sme si urobili sebavedomie pred ďalšími duelmi. Myslím si, že po tomto zápase môžu byť dievčatá veľmi spokojné s tým, ako hrali." Bol D. Jendrichovský s vývojom stretnutia príjemne prekvapený? "Najmä som bol potešený tým, ako sme bránili. Domáce mali fakt problém do našej obrany niečo vytvoriť, všetky pokusy, ktoré odpálili, boli zúfale a keby nedali 15 trestných hodov a 8 trojok, mali by problém bodovať." Na jazyk sa tisne otázka, či Vilnius nášho majstra podcenil, alebo hralo K Cero I.C.P. tak vynikajúco. "Určite, že nejaká mkera podcenenia tam musela byť. V priebehu druhej štvrtiny však Vilnius viedol o 14 bodov, tak mohol hrať pokojne. My sme ukázali veľkého ducha, lebo sme tento zápas dokázali ešte dvakrát vyrovnať."

Kritický okamih

Dvadsať päť sekúnd pred koncom viedol Vilnius 63:61, zakončil však nepresne a loptu doskočila Košičanka Malešová. Bola atakovaná súperkou a podľa košického tábora nedovolene. "Určite. Domáce strieľali pod tlakom, lebo im končil časový limit, Malešová doskočila loptu, bola zozadu postrčená a lopta vypadla do autu. Tú prisúdili súperovi. Bol to dosť sporný moment, lebo prešľap urobila vraj len rukou, keď padala na zem. Zaúradovala výhoda domáceho prostredia, v takomto momente nám faul neprisúdili," presvedčený je generálny manažér K Cero I.C.P. Daniel Jendrichovský. Ak by bol faul odpískaný, Malešová by hádzala šestky a mohla vyrovnať na 63:63. Príležitosť na posledný útok by mali ešte Litovky, ale ak by nedali, mohlo sa predlžovať a ktovie, ako by zápas dopadol.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.