Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Jenčíkove pusy na záchode

Tomáš Slovák. Bol zamilovaný do učiteľky. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 4. máj 2009 o 22:00

Skandovaním "majstri, majstri" a následne obľúbenou Mandarínkou Darinkou sa začalo a autogramiádou sa skončilo stretnutie zlatých košických hokejistov so žiakmi Základnej školy Považská 12, teda školy, na ktorej už druhý rok existujú hokejové triedy košic

kého hokejového klubu.

KOŠICE. V klube Átrium sa včera začal Deň otvorených dverí projektu Comenius. Ten má svoje poslanie: Športom za Európu bez drog a násilia. Žiaci ŽŠ Považská 12 v Košiciach sa mohli stretnúť s kvartetom hráčov extraligového tímu HC Košice, ktorý v sezóne 2008/2009 získal majstrovský titul. A takmer hodinu bombardovali obrancov Marcela Šterbáka, Tomáša Slováka a útočníkov Juraja Faitha a Richarda Jenčíka zvedavými otázkami.

Traja s vybitými zubami

V besede sa zvedavci dozvedeli aj to, že Tomáš Slovák prišiel pri hokeji o dva zuby, Jenčík o jeden, rovnako ako Faith. Šterbák zatiaľ ujmu na chrupe neutrpel, no zuby stihol vyraziť už trom protihráčom. Hokejisti prezradili aj to, kedy mali svoju prvú lásku. "Bolo to v škôlke a bola nádherná," smial sa Šterbák. "Na základnej škole sme si v prvom ročníku chodili dávať na záchod pusy," bonzol na seba Jenčík. "My sme boli celá hokejová trieda zaľúbení platonicky do jednej učiteľky," zaspomínal si Slovák. Faith mal prvú lásku v siedmom ročníku.

Šterbák zvládne cestoviny

Malých hokejistov zaujímalo úplne všetko, aj to, či si majstri dajú nezdravé jedlo či pitie. "Všade, kde som hral, som postavou nevyzeral ako športovec. A dám si aj kolu či chipsy. Samozrejme, v malom množstve. Čaj si uvariť viem," prezradil o sebe Slovák. "Ja zvládnem praženicu a vajíčko natvrdo," povedal Jenčík. "Viem pripraviť cestoviny," pochválil sa Šterbák, no najviac sa v kuchyni vie obracať Faith. "Keď som hral v zahraničí, bol som sám, keď som nechcel zomrieť od hladu, musel som si pripraviť jedlá aspoň z polotovarov." Malého Martina zaujímalo, či je pravda, že po poslednom majstrovskom zápase kupoval Kmiť na benzínovej stanici víno. "No, my sme už mali nakúpené, a potom sme nakupovali všetci," s úsmevom ozrejmil kapitán Faith.

Skúste hádať, ktoré predmety spomínané trio nemalo v láske. Nuž vyhrala matematika, fyzika. Zato obľúbená okrem telesnej výchovy bol aj hudobná. Slovák mal na základnej škole skoro čisté jednotky, rovnako na strednej. Jenčík zbieral tak isto dobré známky. Šterbák na základnej jednotky a dvojky, takže deti mali pred sebou nielen hokejové vzory...

Faith polámal najviac hokejok

Možno budúcich extraligových hráčov Košíc zaujímalo, aj koľko hokejok besedníci za sezónu polámali. Jenčík 14, Slovák 15 až 20, Šterbák 17. "Ja som ich zlomil viac ako dvadsať. No to preto, že hrám s mäkkými hokejkami," vysvetľoval kapitán majstrov Juraj Faith. Ten, rovnako ako jeho spoluhráči, nerád tancuje, no s úškrnom podotkol: "O štvrtej ráno už zatancujeme všetci."

Témou týchto dní je aj prasacia chrípka. V tejto súvislosti včera Faith deťom povedal: "V nedeľu som mal letieť na Floridu. S kamarátom sme sa rozhodli, že teraz na to nie je vhodný čas. Takže nebude Florida, ale Španielsko." Otázok bolo neúrekom. Aj smiechu detí či samotných majstrov. Hádam na ZŠ Považská vyrastú aj ďalší extraligoví šampióni.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.