Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Jenčík už vie, čo je to narodeninová opica

Sportnet|Publikované 28. dec 2006 o 23:00

Košice V pondelok oslávi 22. narodeniny. Hokejista Richard Jenčík (na snímke) patrí medzi novoročné prírastky. Vždy v prvý deň v roku je tak u

Jenčíkovcov o jeden dôvod viac pozdvihnúť čašu.

"Po tých rokoch mi už to ani nepripadá také zvláštne, veď každý má niekedy narodeniny. Ja na Nový rok, zvykol som si. Má to svoje výhody aj nevýhody, tak ako všetko," rozhovoril sa stále len 21 ročný útočník HC Košice. "Vlastne mám aj šťastie, že som prišiel na svet prvého januára. Tento dátum si skôr zapamätáte. Ale nebol som medzi prvými novorodencami Košíc, narodil som sa až na obed."

Na Nový rok sa stalo zvykom posielať novoročné vinše esemeskami. Aj Rišo ich dostáva. Neraz však nemajú len klasický text. V jeho prípade sú dopísané gratulácie. "Tí, čo vedia o mojich narodeninách mi neželajú všetko dobré len k Novému roku. Aj na to som si zvykol."

Vítanie Nového roka má svojskú príchuť. Richard nezvykne oslavovať zvlášť, takže popri tom, že si všetci prajú všetko dobré navzájom, blahoželajú aj Richardovi. "V jednom prípitku je tak obsiahnuté všetko," smeje sa odchovanec košického hokeja. "Ale o darčeky, aj keď je po Vianociach som nikdy ochudobnený nebol. Stalo sa pravidlom, že u babky si nájdem pod stromčekom jeden a potom mi s druhým v ruke vopred zagratuluje k narodeninám."

Okrúhlu dvadsiatku oslavoval v spojených štátoch. Vlastne, tam sa ani veľmi o oslave hovoriť nedalo. S reprezentáciou do dvadsať rokov bol na svetovom šampionáte a keďže tam naši mladíci mali povinnosti ani Silvester nebol spojený s divokou jazdou. "Tieto narodky teda neboli bohviečo. Bol som ďaleko od rodiny, známych," poznamenal hokejista, ktorý v tejto sezóne odohral v extralige 23 zápasov, strelil tri góly, pri štyroch asistoval. Pri pretlaku útočníkov však momentálne hráva za prvoligovú farmu v Humennom.

Skôr sa mu rátali tie, ktoré strávil pri neviazanej zábave. A keďže bol Silvester a vtedy si ľudia dajú "do nosa", vie, aká je to narodeninová "opica". "Prvú opicu som zažil v osemnástich. Boli sme v meste, v jednom podniku. To viete, že sa niečo vypilo, veď príchod Nového roka je s tým spojený a keďže sa oslavovali aj moje narodeniny, bol tu o dôvod viac. Keď to neodhadnete, tak vás potom na druhý deň aj hlava bolí. Musíte prísť na to, kde je vaša hranica a vedieť si povedať: dosť. Lebo skončiť treba vždy v najlepšom."

Najbližšie narodeniny strávi na chate. Jeho priatelia vedia, že Rišo bude zase oslávencom. "Aj s priateľkou silvestrujme na chate blízko Košíc. Budeme tam s partiou. Ale nie sú to chlapci z hokeja," prezradil kde a s kým bude vítať rok 2007 a oslavovať dvadsaťdvojku.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.