Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Jenčík už netrpezlivo čaká na góly aj v extralige

Sportnet|Publikované 10. okt 2005 o 22:00

Košice Hokejistom HC Košice patrí po 13. extraligovom kole ôsma priečka. V tabuľke mohli poskočiť do vyšších poschodí, ale v nedeľu na domácom ľade

opäť zaváhali, keď podľahli bratislavskému Slovanu 1:2. V druhej polovici stretnutia sa dianie na ľade v drvivej väčšine odohrávalo v obrannom pásme Slovana, ale bez gólového efektu. Východniari bojovali v snahe vyrovnať, vytvorili si aj potrebný tlak, ale v koncovke vyšli znovu naprázdno. Čo z toho, že hostia sa v záverečných fázach iba bránili, keď Košičania napriek viacerým šanciam nedokázali po druhýkrát už puk dostať za chrbát brankára Rybára.

"Najväčším problémom bola naozaj znovu koncovka. Neviem, čím to je, určite je to aj o šťastí. Skrátka nevieme dať gól," ťažko hľadal slová vysvetlenia útočník HC Richard Jenčík. Východniari by azda potrebovali jeden zápas, v ktorom by nastrieľali veľa gólov a možno by sa ich trápenie v zakončení prelomilo. "Presne tak. Keby sme raz vyhrali napríklad 7:1, že by sa každý strelec mohol chytiť, to by iste pomohlo. Ani výhra 3:0 ako nad Žilinou totiž po streleckej stránke nie je ktovieaká, chytiť by sme sa potrebovali poriadne. Kiežby naozaj prišiel nejaký viacgólový zápas." Slovanisti vychádzali z defenzívy a trpezlivo vyčkávali na chyby Košičanov. Táto ich taktika slávila úspech už nie prvýkrát, majú ju v krvi. "Urobili dva protiútoky a dali dva góly. Už v minulej sezóne nás na našom ľade párkrát takto nachytali, keď sme s nimi tesne prehrali. Teraz vystrelili na našu bránku pätnásťkrát, kým my tridsaťkrát. Striel my máme v každom zápase dosť, len z toho nevieme vyťažiť."

Štvrtý útočný trojzáprah Košíc, ktorý je zložený z mladých hráčov, bolo v dueli proti Slovanu na ľade vidieť. Tréner Selvek im dal dostatok priestoru na ľade a trojzáprah Jenčík M. Lukáč M. Slovák dokázal Bratislavčanov pritlačiť. "Dá sa povedať, že sme si zahrali dobre. Len škoda, že nevieme dať gól. Šance som mal ja i moji spoluhráči, nevošlo to však do bránky." Richard Jenčík hral živo a aktívne, tlačil sa do zakončenia tak, ako je navyknutý. V juniorskej lige bol predsa obávaným kanonierom a napríklad aj v utorok, keď bol vypomôcť prvoligovej farme HC Humennému v dueli s Levicami, dal gól a potvrdil tak strelecký talent. Rád by začal strieľať góly už aj v extralige. "Určite. Rovnako ako od celého mužstva, už sa to čaká aj odo mňa. Dúfam, že to príde čo najskôr." Zatiaľ sa zdá, že mladíkovi ešte v najvyššej seniorskej súťaži chýba viac pokoja a menej nervozity v zakončení. "Dúfam, že po vsietení prvého gólu to prelomím. Nechcem totiž dať jeden gól a potom opäť dlho nič. Verím, že sa to trošku z mojej strany rozbehne."

Dôrazné napádanie súpera a zdravá drzosť, ako v dueli so Slovanom, sa od útoku košických mladíkov aj očakáva. "My si v každom zápase vieme vytvoriť tlak a zatlačiť súpera. Asi to bude tým, že hráme jednoducho. Väčšinou sa do súperovho pásma vieme dostať." V takomto zložení však nastúpili po prvýkrát, keďže tréneri pred zápasom so Slovanom vytiahli z humenskej farmy Martina Slováka. Ani s Michalom Lukáčom Jenčík zohraný byť nemôže, pretože ten prišiel do tímu tiež len nedávno. Ukazuje sa však, že by im to spolu mohlo klapať. "Všetci sme mladí a vieme dobre korčuľovať, čím môžeme robiť súperom starosti." Jenčík bol predtým navyknutý hrávať roky z Bulíkom a Draveckým, s ktorými nastupovať aj v úvode tohto extraligového ročníka. Bulík však odišiel na hosťovanie do Martina a Dravecký bol presunutý do iného útoku. Zdá sa, že rozdelenie útoku, ktorý hrá spolu dlho, nemusí byť vždy na škodu. "Iste, niekedy treba aj zmenu," pripustil košický krídelník.

Dnes čaká oceliarov súboj v Liptovskom Mikuláši. Východniari sa pokúsia body stratené doma so Slovanom na Liptove získať. "Už by bolo načase vyhrať aj vonku. Zatiaľ sa nám to totiž podarilo len v Martine. Dúfam, že tentoraz body donesieme a poskočíme v tabuľke vyššie," dodal talelent z domácej liahne.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.