Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Jenčík si vychutnával víťazné cigary, Tomko schytal ľadovú sprchu

Na snímke vľavo tréner Anton Tomko v šatni. (Autor: TASR/František Iván)
TASR|Publikované 21. apr 2014 o 21:18

Po záverečnej siréne siedmeho finálového stretnutia vypukol na striedačke HC Košice obrovský gejzír radosti.

Po záverečnej siréne siedmeho finálového stretnutia hokejovej Tipsport extraligy vypukol na striedačke HC Košice obrovský gejzír radosti.

KOŠICE. Víťazná atmosféra sa z ľadu presunula i do šatne domáceho klubu, kde tréner Anton Tomko schytal od svojich zverencov ľadovú sprchu.

"Všetko vzniklo spontánne. Keď tu bol pred niekoľkými rokmi, tak si pamätám, že sme vzali nádobu, v ktorej chladíme nápoje a vyliali jej obsah na neho. Dohodli sme sa s chlapcami, aby to urobili znova pri ďalšom titule. Patrí to k športu a robí sa to aj v iných kluboch," uviedol Richard Jenčík.

Ako už býva zvykom, v útrobách štadióna striekal sekt na všetky strany a bolo cítiť vôňu kubánskych cigár.

"Chuť cigary bola dobrá, víťazná, ale po takomto zápase ju človek nedokáže vyfajčiť celú, pretože by mu bolo zle. Dal som si asi polovicu a zahodil ju. Výdychy však boli krásne, s pocitom víťazstva a človek si to zaslúži," dodal Jenčík.

Práve on mal najväčší dôvod na radosť, spoločne s Petrom Bartošom a Radekom Deylom. Všetci traja totiž slávili už svoj štvrtý titul v košickom drese.

"Je to ohromný pocit, najmä v tom, že sme boli celý rok prví a celú sezónu sme makali. Bola by to škoda, ak by nám to nevyšlo, vzali sme to však do svojich rúk a dali do toho 120 percent," konštatoval Bartoš.

Na jeho slová nadviazal i Deyl. "Myslím si, že vyhrať štyrikrát ligu je neskutočný kúsok. Ak to tak pôjde naďalej, bude to len a len dobré," dodal s úsmevom na perách košický bek.

Vľavo Matej Hinďoš a Peter Boltun v šatni. Foto: TASR/František Iván


Súvisiace články