Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Jenčík nepripúšťa špekulovanie

Sportnet|Publikované 5. apr 2009 o 22:00

Vypuknú majstrovské oslavy už dnes v Skalici? Odpoveď na túto otázku dá štvrté finálové stretnutie. Po troch súbojoch vyhrávajú Košičania nad

Skalicou v sérii už 3:0 a rozhodnúť môžu podvečer na súperovom ľade.

KOŠICE. Jediné víťazstvo delí zverencov trénera Antona Tomka od dosiahnutia vytúženého cieľa. Extraligové zlato majú na dosah, ak by ho chceli Skaličania, oceliarov by museli zdolať štyrikrát po sebe. No, a to si zrejme žiadny fanúšik košického hokeja nepripúšťa.

Presvedčivé víťazstvo 5:2 sa nerodilo celkom ľahko, ale v druhej polovici zápasu už držali Košičania opraty vo svojich rukách.

"Kým bol stav 1:1, tak bolo dianie na ľade celkom vyrovnané. Ale tie dva góly v druhej tretine nám veľmi pomohli. No a keď Rudo Huna zvýšil na 4:1, tak vlastne bolo hotovo," spokojný bol po stretnutí útočník HC Košice Richard Jenčík.

Hlavne, že bude titul

Jenčík asistoval pri druhom i treťom góle. Najskôr Hunovi a potom ďalšiemu spoluhráčovi z útoku Gronovi. Tieto presné zásahy rozleptali sebavedomie domáceho tímu. "Pri Hunovom góle som akciu potiahol stredom, posunul to Gronovi a bola z toho situácia dvoch na jedného, ktorú chlapci výborne zvládli. Pri treťom išlo o prečíslenie traja na dvoch. Zo svojej pozície som mohol už len prihrávať, posunul som to Gronovi, pred ktorým bola prázdna bránka," opisoval Rišo momenty, ktoré boli kľúčové. Ani v tomto finálovom stretnutí sa síce gólu nedočkal, no nad tým len mávol rukou. "Poteší aj prihrávka, aj keď mi vo finále nebude súdené, nevadí, hlavne, že bude titul."

Skaličania veľmi stavali na to, že domá sú silní. Ich súper však tretí duel zvládol takticky na výbornú. Domácim nedovolil dostať sa do laufu. "Pred zápasom sme si povedali, že budeme hrať hokej, ktorý nás zdobí. V prvom rade sme k všetkému pristupovali poctivo, snažili sa hrať podobne, ako doma. Aj vďaka tomu prišlo tretie víťazstvo a my sa približujeme k nášmu cieľu. Veď po tých dlhých rokoch čakania na titul by sa už patrilo získať ho."

Psychicky majú navrch

Aj dnes budú mať Záhoráci výhodu domáceho prostredia. No nastúpia už s nožom na krku. "V sérii vyhrávame 3:0, Skalica už musí. Psychicky sme na tom určite lepšie, na druhej strane zďaleka nie je hotovo. Vezmite si vlaňajšok. So Slovanom sme prehrávali na zápasy 0:3 a predsa sa rozhodovalo až v siedmom stretnutí."

Jenčík vie, že by bolo trestuhodné nedoraziť súpera, ak sa núka šanca. "Špekulovať s vedomím, že to zakončíme doma? To je blbosť, tak nikdy žiadny hráč nebude rozmýšľať. V našom prípade by mal byť mementom aj minulý rok. Do štvrtého zápasu pôjdeme na sto percent. Pôjdeme za rozhodujúcim víťazstvom."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.