Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Jelšavskí kolkári nemienia rozdávať body

Sportnet|Publikované 29. aug 2007 o 22:00

Jelšava - Tohtoročná sezóna sa pre kolkárov v 1. lige rozbehne už druhý septembrový víkend, čo je o necelé dva týždne skôr, ako tomu bolo v minulej

sezóne. Vo vyrovnanej druhej polovici tabuľky nakoniec skončili na predposlednom mieste, pri rovnosti bodov o tom rozhodli horšie vzájomné zápasy s PKŠ Košice B a Sučanmi B. Ako prebiehala letná príprava, čo sa zmenilo v klube i na ďalšie novinky sme sa spýtali trénera i hráča MKK Magnezit Jelšava Maroša Raffaya.

Aká bola letná príprava?

"Letná príprava sa začala koncom júla a od začiatku augusta sme rozbehli tzv. kvalifikačné tréningy, systém, ktorý núti hráčov k neustálemu tréningu a tým k zlepšovaniu výkonov. Desať tréningov v stanovených termínoch je pre hráča dostatočnou prípravou v našich podmienkach. K tomu pridávame nejaké priateľské zápasy, väčšinou na pôde 'domácej' dráhy v Podbrezovej. Zatiaľ sme odohrali dva, jeden proti domácemu extraligistovi, ktorý bol vtedy na sústredení. Náš výkon nad 3300 zhodených kolkov, dáva tušiť, že nové kolky padajú lepšie a výkony pôjdu jednoznačne smerom nahor. U niektorých jednotlivcov aj o 50 kolkov. V tomto priateľskom zápase padla na Slovensku aj prvá sedemstovka. Urobil ju viacnásobný majster Slovenska a reprezentant Rado Foltín. V druhom priateľskom zápase sme nastúpili proti ženám Podbrezovej. Ešte plánujem jeden prípravný zápas alebo aspoň tréning na tejto dráhe."

Čo je nové v kádri? Objavia sa noví hráči?

"V družstve nastali dve zmeny. Po dlhých rokoch reprezentácie Jelšavy ukončil svoju hráčsku činnosť Ján Raffay, ktorého momentálne zdravotné problémy znemožňujú ďalšie pokračovanie v hre, a tak sa sústredí na vedenie mládežníkov, ktorí začínajú dosahovať celkom pekné výsledky. Osmičku hráčov sme preto doplnili opäť z našej rezervy. Ľubomír Spišák, športovec telom aj dušou, dosahoval v minulej sezóne výkony, ktoré ma presvedčili o jeho perspektíve zlepšovať sa, a preto mu dávame šancu bojovať o miesto v základnej šestke A družstva. Keď nazbiera skúsenosti, môže byť platnou posilou."

V uplynulej sezóne ste nakoniec skončili na predposlednom mieste. Spôsobil to len odchod dvojice hráčov do Podbrezovej, alebo vidíš aj iné príčiny?

"Isteže, odchod dvoch hráčov kvalít Tomáša Pašiaka a Petra Šibala musel poznačiť ambície nášho družstva. Nakoniec som bol celkom prekvapený, že sme dokázali hrať vyrovnané zápasy aj s veľkými favoritmi. Doplatili sme na neskúsenosť hráčov v ťažkých zápasoch a často sme strácali takmer isté body svojou ľahkomyseľnosťou. Bodový odstup od mužstiev umiestnených nad nami bol minimálny, veď na 7. miesto sme stratili len 2 body. Nerobíme tragédiu z tohto minulosezónneho umiestnenia. Chlapci nazbierali skúsenosti, treba sa nám poučiť z vlastných chýb."

Čo plánujete do novej sezóny? Aké sú ciele?

"Novú sezónu štartujeme s veľmi ťažkým súperom z Fiľakova. Ich 2. miesto v uplynulom ročníku a ambície postupu v tomto už dopredu dávajú náboj stretnutia. Tipujem, že o postup sa v tomto ročníku budú snažiť tri alebo štyri družstvá. Potom bude v súťaži silná skupina družstiev stredu tabuľky a tam by sme chceli patriť aj my. V súťaži sú dvaja nováčikovia, Svit a Žarnovica. Hlavne v družstve Žarnovice sú však hráči, ktorí v minulosti hrávali vo vyšších súťažiach a hlavne R. Fúska, ktorý bol aj reprezentant a hrával kolky profesionálne v Rakúsku. Platí pravidlo, že treba zachytiť nástup, pretože ťažko sa nasadá na rozbehnutý vlak. Skúsime teda prekvapiť súperov kvalitnou hrou a nemienime rozdávať body zadarmo. Cieľom nášho klubu je umiestnenie v strede tabuľky, bez problémov so záchranou v súťaži. Hlavný cieľ však platí pre nás jeden, hrať kolky pre radosť a potešenie nielen naše, ale aj našich fanúšikov. Odvďačiť sa sponzorom kvalitnou reprezentáciou, či už je to mesto Jelšava alebo SMZ, a. s., Jelšava."

Z PRÍPRAVY

Jelšava - Podbrezová (ženy) 3351 : 3397 (súčet najlepších šiestich výkonov), Jelšava: Pavel Kovářik - 571, Marian Chudík - 570, Maroš Raffay - 569, Ján Horváth - 553, Ľudovít Koren- 551, Arpád Bráz - 537, Ivan Pašiak - 526, Ľubomír Spišák - 503, Podbrezová: Kuchárová - 617, Valigurová - 581, Bábelová - 560, Micanová - 547, Hiadlovská - 547, Vaňková - 545, Turčanová - 541, Kurpášová - 519, Kyselicová - 505

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.