Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Jelšavčania doplatili na prílišnú snahu

Sportnet|Publikované 27. sep 2006 o 22:00

Jelšava - Už svoju štvrtú sezónu v 1. kolkárskej lige začali uplynulý víkend kolkári MKK Magnezit Jelšava. Počas dlhej viac ako sto dní trvajúcej

prestávke došlo v kádri družstva k viacerým zmenám. "Počas letnej prestávky sme uvažovali o ďalších plánoch družstva a kolkov v Jelšave. Dospeli sme k názoru, že v momentálnej situácii, keď nám zatiaľ chýba domáca kolkáreň, necháme priestor pre rozvoj našim mladým hráčom, ktorí úspešne reprezentujú Slovensko na medzinárodnom poli. Dohodli sme sa s vedením ŽP Šport Podbrezová na prestupe Tomáša Pašiaka a Petra Šibala do ich klubu, ktorý má v najvyššej súťaži dve družstvá," začal tréner a hráč družstva Maroš Raffay. Obaja mladí hráči ukázalo svoje kvality už hneď v úvode extraligy, keď najmä T. Pašiak svojimi výkonmi 591 a 607 zhodených kolkov upútal pozornosť súperov. Odchodom dvoch hráčov sa "áčko" Magnezitu oslabilo. "Do zostavy sme preto zaradili hráčov z "béčka", Ľudovíta Korena, Mariána Chudíka a nádejného dorastenca Jána Horvátha," pokračoval M. Raffay. Príprava na nový ročník sa koncom leta zintenzívnila. Po tréningoch, ktoré boli zamerané na kondíciu, odohrali jelšavskí kolkári v čase od 15. 8. do 15. 9. "vnútornú kvalifikáciu", v ktorej sa rozhodovalo o zostave do prvého stretnutia s Podbrezovou C. "Celkovo desať kvalifikačných tréningov najlepšie zvládol skúsený Arpád Bráz, do zostavy sa svojimi výkonmi dostali aj spomínaní dvaja hráči bývalého "béčka", Koren a Chudík," poznamenal M. Raffay. Okrem tréningov na domácej dvojdráhe, absolvovali Jelšavčania aj tri priateľské stretnutia na dráhach Podbrezovej. Stretli sa v nich s domácimi družstvami. Potešil ich najmä posledný zápas s majsterkami Slovenska družstvom žien Podbrezovej. Zvíťazili v ňom a dosiahli kvalitné výkony. "Celkový súčet 3216 zvalených kolkov bol lepší, ako bol priemerný výkon na týchto dráhach v uplynulom ročníku," povedal M. Raffay. Do novej sezóny tvoria káder Magnezitu hráči Arpád Bráz, Ján Horváth, Marian Chudík, Ľudovít Koren, Pavel Kovářik, Peter Ondrik, Ivan Pašiak, Ján Raffay a Maroš Raffay. "Cieľ v tomto súťažnom ročníku máme jediný. Kvalitnou hrou reprezentovať mesto, sponzorov a dosiahnuť umiestnenie, ktoré nám zaručí miesto v tejto súťaži aj pre ďalšiu sezónu," uzavrel M. Raffay.

ŽP Šport Podbrezová C MKK Magnezit Jelšava A

7:1 (3201:3060)

V prvej trojice nasadili hostia dvojicu skúsených hráčov Bráza a I. Pašiaka. Tretím bol Koren. Po vynikajúcich výkonoch v príprave si čierny deň vzal Bráz, ktorého po 60 hodov a 242 kolkov striedal Ondrik. I. Pašiak získal bod, ale 509 kolkov nepresvedčilo. Najviac sa darilo Korenovi, no ani 530 kolkov nestačilo na zisk bodu. Pozoruhodnú mal najmä tretiu dráhu, keď do plných nahádzal 77 a na dorážkach 68 kolkov. Do druhej polovice tak nastupovala trojica Chudík, M. Raffay a Kovářik so stratou 46 kolkov. Domáci od úvodných hodov nenechávali nič na náhodu. Rozdiel narastal a nakoniec všetci traja prehrali. Najlepším z nich bol M. Raffay s 522 kolkami, no zaostal sa svojimi možnosťami. Obaja ďalší hráči sa síce dostali cez päťstovku, ale majú na viac.

"Na zápas sme cestovali v očakávaní, koho vlastne domáci proti nám postavia, nakoľko Podbrezová disponuje širokým kádrom. Nakoniec v zostave domácich figurovali dvaja dorastenci, ktorí hrávajú najvyššiu dorasteneckú súťaž a reprezentujú Slovensko a taktiež hráč extraligového "béčka" Tomáš Dilský. Napriek týmto faktom sme nenastupovali na zápas bez šancí," uviedol M. Raffay a pokračoval, "v zápase sme doplatili hlavne na prílišnú snahu a veľa záhodov, tj hodov bez zvaleného kola, na dorážkach. Tento ukazovateľ, ktorý bol v zápase až osem na jedného hráča, musíme v budúcnosti zlepšiť. Len tak je možné dosiahnuť lepšie výkony a víťazstvá v zápasoch. Ako družstvo sme tentoraz sklamali. Veríme, že sa z prehry poučíme. Budúce kolo cestujeme na derby zápas do Rimavskej Soboty, ktorá v tomto kole zvíťazila nad družstvom z Plešivca a iste sa bude chcieť vytiahnuť aj na ďalšieho súpera."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.