Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Jeho nevyrovnanosť ma občas frustruje, vraví Wawrinkov tréner

Magnus Norman (vpravo) doviedol minulý rok Stana Wawrinku k zisku trofeje na Roland Garros. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 23. nov 2016 o 18:37

Magnus Norman sa v ankete ATP stal Trénerom roka 2016.

BRATISLAVA. Švédsky tréner Magnus Norman by nedbal, ak by si jeho švajčiarsky zverenec Stan Wawrinka počínal na tenisových dvorcoch vyrovnanejšie.

"Niekedy je pre mňa ako kouča frustrujúce, že nepredvádza konštantnejšie výkony. Je nebezpečné hrať dobre iba na veľkých turnajoch. Manipulačný priestor je malý a rýchlo sa môžete ocitnúť s prázdnymi rukami," povedal pre Neue Zürcher Zeitung štyridsaťročný finalista parížskeho Roland Garros 2000.

V ankete Asociácie tenisových profesionálov (ATP) sa Magnus Norman stal Trénerom roka 2016 na hlavnom okruhu.

Severan hľadá so svojím zverencom dôvody výkyvov: "Často o tom diskutujeme. Sú to otvorené a občas aj ostré debaty, ktorých obsah nepatrí na verejnosť - zostane medzi nami," pokračuje ďalej Magnus Norman.

"Napriek tomu uprednostňujem prácu s tenistom Stanovho naturelu. Ten jeho sklon k výškam a pádom je zaujímavou a vari najnáročnejšou zložkou kooperácie pre celý tím. Stále ho musíme tlačiť. Napríklad počas duelu s Kei Nišikorim na nedávnom šampionáte v Londýne sa mohlo zdať, že je duchom neprítomný."

"Zvonka to môže vyzerať, že je mu to fakt jedno. Presne takéto momenty sú našou pravidelnou témou. Samozrejme, ja viem, že je to inak a on sa usiluje s plnou zaangažovanosťou. Aj tak však ešte stále má priveľa podobných zápasov."

Magnus Norman (vľavo) komunikuje so Stanom Wawrinkom počas tréningu. (Autor: SITA/AP)

Tridsaťjedenročný Wawrinka, aktuálne štvrtý v singlovom renkingu ATP, získal pod Normanovým vedením trvajúcim viac ako tri roky všetky tri svoje tituly na Majors. Triumfoval na Australian Open 2014, Roland Garros 2015 a US Open 2016.

"Nevnímam to tak, že ja som z neho urobil nového hráča. Bol veľkolepým tenistom už vtedy, keď sme sa dali dokopy. Už bol v Top 10 svetového rebríčka a mal za sebou skvostné zápasy typu toho proti Novakovi Djokovičovi na Australian Open 2013. Priniesol do našej kooperácie všetko, čo tvorí špičkového hráča.

"Rozdiel medzi terajším a aktuálnym stavom podľa mňa spočíva v tom, že on medzičasom víťazí v oveľa viac zápasoch, v ktorých musí, aby získaval naozaj významné trofeje. Cielene sme na tom pracovali," uzatvára Norman.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články