Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Jeho kolegovia leteli na vrchol a on ostal doma

Sportnet|Publikované 13. nov 2002 o 23:00

Košice - Nie je nič príjemné po dlhej príprave ostať doma, a nie smerovať do dejiska majstrovstiev sveta. To sa prihodilo nádejnému kulturistovi

Michalovi Hlinkovi (na snímke), ktorý bol jedným z kandidátov na účasť na poslednom svetovom šampionáte v Egypte. Vo štvrtok ráno slovenská výprava nabrala z Viedne smer Káhira, no až deň predtým popoludní sa východniar dozvedel, že nakoniec nejde nikam. Žiaľ, čierny Peter vyšiel naňho!

"Už som bol nachystaný, že odcestujem, no zostal som doma." Na nominačnej súťaži v Poprade aj Trnave porazil Krištofa v hmotnostnej kategórii do 65 kilogramov, no napriek tomu prednosť dostal Vlado. Po previerke v Trnave Hlinkovi vysvetlili, že ešte nič nie je jasné a o konečnej nominácii sa rozhodne v Poprade. "Rovnakú odpoveď som počul aj po súťaži pod Tatrami." Neistota sa ťahala ďalej a Hlinka stále tápal v nejasných kritériách zostavovania reprezentačného tímu. Trénerovi Hečkovi sa ozval v pondelok, ten mu oznámil, že ortieľ vyriekne v utorok. Potom zase, že v stredu..."Bol som pripravený, no dočítal som sa, že som náhradník. Pritom mi to nikto oficiálne neoznámil. Štvormesačné úsilie spojené s diétou vyšlo tak nazmar. Rovnako i náročná príprava pohlcujúca množstvo peňazí. Všetky náklady na prípravu som si hradil sám s pomocou môjho otca a sponzorov. Chcú odo mňa, aby som sa pripravoval na nominačné preteky na majstrovstvá sveta a Európy, ale neviem, či sa mi podarí vyrovnať s finančnými problémami, lebo niektorí sponzori kvôli môjmu absentovaniu na významných vrcholných podujatiach mi odmietajú hradiť náklady súvisiace s prípravou. Z ich strany je to logické, prečo by dávali peniaze športovcovi, ktorý im nemôže zaručiť patričné prezentovanie ich firmy..?"

Člen Klubu športovej kulturistiky Stará Ľubovňa, ktorý súťažil po dosiahnutí 21. roku prvú sezónu ako muž, sa výrazne dosiaľ prezentoval ako junior. Na MSJ v Dubaji do 70kg pred dvoma rokmi bol tretí, vlani v Alicante druhý v tej istej kategórii na rovnakom podujatí. Mimochodom, už pred rokom bol Michal náhradníkom v kategórii mužov pred MS v Mjanmarsku. "Ale o tomto som bol vopred informovaný a bral som to ako úspech byť nominovaný medzi mužmi, keď som bol ešte junior." Do tretice mu azda už miestenka vystúpiť na elitnú scénu v kategórii seniorov neujde.

Inak, M. Hlinkovi v príprave radil práve štátny lodivod Ľ. Hečko (jeho zverencom je i Vladimír Krištof). Na margo nominovania prešovského borca tréneri hovorili, že je skúsenejší a navyše dvojnásobným medailistom z ME. "Lenže ja som ho zdolal, a preto sa vynárala iskierka nádeje, že prednosť dostanem ja. I keď mi to nikto nepovedal! Zrejme však uprednostňovali skúsenejšieho a staršieho borca ako som ja." Východoslovenský perspektívny borec vynechal v tejto sezóne jarnú časť, sústredil sa iba na nominačné boje. Veľmi chcel vystúpiť na vrcholné pódium. Teraz musí študent tretieho ročníka Strojníckej fakulty TU v Košiciach (navštevuje posilňovňu v Pro Body) hľadať vnútornú silu, aby išiel ďalej. "Dal som si dva týždne pauzu a budem makať ďalej. Po porade s otcom sa ešte rozhodneme, čo obsadím na budúci rok."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.