Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Jednotkou Tarangov wimbledonský výbuch

SITA|Publikované 14. júl 2008 o 11:35

NEW YORK 14. júla (SITA) - Americká špecializovaná televízna stanica Tennis Channel zaradila do svojho vysielania reláciu pripomínajúcu najpovestnejšie "výbuchy" hráčov v histórii bieleho športu. Na prvej ...

NEW YORK 14. júla (SITA) - Americká špecializovaná televízna stanica Tennis Channel zaradila do svojho vysielania reláciu pripomínajúcu najpovestnejšie "výbuchy" hráčov v histórii bieleho športu. Na prvej priečke sa ocitol wimbledonský incident Jeffa Taranga zo sezóny 1995. Američana natoľko rozhorčili rozhodnutia Bruna Rebeuha počas zápasu 3. kola proti Nemcovi Alexandrovi Mronzovi, že napokon naštvane odkráčal z dvorca. Korunu všetkému nasadila hráčova manželka Benedicte, ktorá arbitra prepleskla. Tarango dostal pokutu 63 000 USD a zákaz štartu na dvoch grandslamových podujatiach.

V kategórii známych výrokov, samozrejme, dominovalo značkové pobúrené zvolanie Johna McEnroa: "To nemôžete myslieť vážne!" Ujalo sa však aj "Nevolajte ma Nastase. Oslovujte ma pán Nastase". Fernando González vstúpil do povedomia žiadosťou "Keď dohráme, pozrite si záznam, vyhľadajte ma a ospravedlňte sa mi". Jimmy Arias na to išiel sofistikovane: "Môžem byť potrestaný za to, čo si myslím? Nie? V poriadku. Myslím si teda, že ste somár."


Súvisiace články