Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Jednotkou draftu brankár Marc-Andre Fleury

SITA|21. jún 2003 o 22:59

NASHVILLE 21. júna (SITA) - Kanadský brankársky talent Marc-Andre Fleury sa stal v sobotu jednotkou vstupného draftu NHL v Nashville. Fleuryho si vybral tím Pittsburgh Penguins, ktorý získal právo prvého výberu tesne pred začiatkom draftu od Florida Panth

ers. Pittsburgh za výmenu draftových miest poslal na Floridu ako kompenzáciu svojho útočníka Mikaela Samuelssona. Generálny manažér Panthers Rick Dudley tak vyberal ako tretí v poradí a získal práva na stredného útočníka Nathana Hortona. Z druhej priečky vyberala Carolina Hurricanes a rozhodla sa pre najväčšieho favorita na post jednotky pred draftom centra Erica Staala, ktorého Centrálny úrad pre skauting zaradil na prvé miesto medzi hokejistami pôsobiacimi v zámorí. Florida tak druhý rok po sebe prepustila právo prvého výberu inému klubu. Minulý rok si z prvého miesta vybral Ricka Nasha Columbus Blue Jackets. Pittsburgh, pre ktorý je Fleury prvou draftovou jednotkou od roku 1984, keď si tučniaci vybrali Maria Lemieuxa, chce v budúcnosti stavať na mladých hráčov. "Bol jednoznačne najlepším brankárom na drafte," povedal o Fleurym generálny manažér (GM) Penguins Craig Patrick a ďalej skonštatoval: "Budujeme nový tím a takého hráča sme potrebovali - dobrého mladého gólmana." Fleury, ktorý sa po Rickovi DiPietrovi stal iba druhým gólmanom v histórii draftovaným z prvého miesta, bol pred draftom najvyššie hodnoteným zámorským brankárom. Veľmi spokojní boli s draftom aj predstavitelia Caroliny, ktorí vyberali ako druhí, ale GM Jimovi Rutherfordovi to vôbec nevadilo. "Cítime sa ako víťazi draftu," vyhlásil Rutherford. Staala považujú odborníci za nástupcu Rona Francisa, vynikajúceho útočníka práve Caroliny. V tíme hurikánov navyše pôsobí Staalov bratranec, krídelník Jeff Heerema, prvá voľba Caroliny z roku 1998. Florida tak podobne ako minulý rok vyberala ako tretia a získala Hortona, štvrtého nasadeného hráča v zámorí. Horton patrí medzi hokejistov s vyrovnanou ofenzívou aj defenzívou. V junioroskej súťaži OHL strelil v drese Oshawy v sezóne až päť gólov v oslabení. Tréner tímu ho označil za "nesebeckého a tímového hráča." Najväčší európsky talent, ruského útočníka Nikolaja Žerdeva, si vybral zo štvrtého miesta Columbus Blue Jackets. Z piatej priečky putuje do Buffalo Sabres Rakúšan pôsobiaci v Kanade Thomas Vanek, najvyššie postavený Čech je Milan Michálek, ktorého si zo šiestej pozície vybralo San Jose Sharks. V prvom kole draftu nesiahli kluby ani po jednom slovenskom hokejistovi.


Draft - 1. kolo:

1. Marc-Andre Fleury (Pittsburgh), 2. Eric Staal (Carolina), 3. Nathan Horton (Florida), 4. Nikolaj Žerdev (Columbus), 5. Thomas Vanek (Buffalo), 6. Milan Michálek (San Jose), 7. Ryan Sutter (Nashville), 8. Braydon Coburn (Atlanta), 9. Dion Phaneuf (Calgary), 10. Andrej Kascicin (Montreal), 11. Jeff Carter (Philadelphia), 12. Hugh Jessiman (Rangers), 13. Dustin Brown (Los Angeles), 14. Brent Seabrook (Chicago), 15. Robert Nilsson (Islanders), 16. Steve Bernier (San Jose), 17. Zach Parise (New Jersey), 18. Eric Fehr (Washington), 19. Ryan Getzlaf (Anaheim), 20. Brent Burns (Minnesota), 21. Mark Stuart (Boston), 22. Marc-Antoine Pouliot (Edmonton), 23. Ryan Kesler (Vancouver), 24. Mike Richards (Philadelphia), 25. Anthony Stewart (Florida), 26. Brian Boyle (Los Angeles), 27. Jeff Tambellini (Los Angeles), 28. Corey Perry (Anaheim), 29. Patrick Eaves (Ottawa), 30. Shawn Belle (St. Louis).


vs;xo;ru

Súvisiace články