Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Jednotka v bráne Predators Dunham sa arbitráži napokon vyhol

TASR|14. aug 2001 o 11:21

Nashville 14. augusta (TASR) - Hokejový klub zámorskej NHL Nashville Predators sa napokon predsa vyhol arbitráži s hviezdnym brankárom Mikom Dunhamom, keď s ním podpísal nový kontrakt

. Hoci konkrétne podmienky zmluvy neboli doteraz zverejnené, miestne zdroje odhadujú, že podľa štatistík druhý najlepší brankár NHL v minulej sezóne, v tieni ktorého čaká na svoju príležitosť i Slovák Ján Lašák, podpísal viacročnú zmluvu s ročným príjmom medzi 2 až 3 miliónmi dolárov.

Dunham už minulý týždeň prerušil vyjednávania s generálnym manažérom Preds Davidom Poileom a orientoval sa smerom na arbitrážne konanie. Vo vyjednávaniach, ktoré viedol Dunhamov agent Bob Murray, išlo najmä o dĺžku a nie výšku kontraktu. Murray odmietol ponuku na štvorročnú zmluvu, a žiadal iba jednoročný kontrakt. Je však málo pravdepodobné, že by sa Nashville chystal Dunhama vytrejdovať. O kvalitách jednotky Predators svedčí fakt, že je jedným z 37 nominovaných Američanov na predolympijsky kemp, ktorý sa bude konať budúci mesiac v Colorado Springs, a ako člen olympijskych tímov v rokoch 1992 a 1994, má i teraz šancu dostať sa do neho.

Súvisiace články