Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Jednotka tohtoročného draftu Rus Kovaľčuk podpísal s Atlantou na tri roky

TASR|14. aug 2001 o 19:18

Atlanta 14. augusta (TASR)- Jednotka tohtoročného draftu zámorskej hokejovej NHL, ruská útočná nádej Iľja Kovaľčuk podpísal v utorok trojročný kontrakt s klubom Atlanta Trashers. Thrashers tak stihli získať Kovaľčukov podpis tesne pred vypršaním termínu, ktorý nedovoľoval hráčovi pod zmluvou prestúpiť do niektorého z európskych klubov.

Kovaľčuk iba pred nedávnom odohral v rodnom Rusku jedno z exibičných stretnutí v drese Spartaku Moskva. Ak by sa zmluva s Atlantou, kde pôsobí i Slovák Ľuboš Bartečko, nepodpísala do polnoci z utorka na stredu, Atlanta by si mohla udržať práva na Kovaľčuka, no hráč by nemohol naskočiť do NHL v tejto sezóne. Mladý útočník dosiahol v zmluve zakotvený platový strop resp. finančné maximum, ktorý presne vymedzujú pravidlá NHL a NHLPA pre hokejistu v jeho veku a pozícii, čo znamená - za tri roky garantovaný príjem 1,13 mil. dolárov. Doteraz však zdroje neposkytli žiadne údaje o výške prípadných bonusov pre prvého Rusa v histórii NHL, ktorý sa stal draftovou jednotkou.

"Všetci cítime, že sa z Iľju stane jedna z hviezd v NHL a myslím si, že v budúcnosti môže získavať za sezónu pravidelne 100 a viac bodov," nechal sa po podpise zmluvy počuť generálny manažér Atlanty Don Waddell, ktorý odmieta tvrdenia, že mladý Rus často hrá na vlastné tričko i na úkor spoluhráčov. "Chápem, že máme mladé mužstvo. No ja urobím všetko, čo budem môcť, aby sme sa ako tím zlepšovali," povedal po podpise kontraktu Kovaľčuk.

Súvisiace články