Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Jednotka hrá po štyroch rokoch na domácom kurte

Sportnet|Publikované 12. júl 2006 o 00:00

Najlepšia slovenská tenistka DANIELA HANTUCHOVÁ (23) bude hrať cez víkend pred svojím publikom po štyroch rokoch a po prvý raz v bratislavskej Sibamac aréne. Naposledy nastúpila doma v Pohári federácie v zápase s Francúzskom v júli 2002 v hale Incheby, ..

Najlepšia slovenská tenistka DANIELA HANTUCHOVÁ (23) bude hrať cez víkend pred svojím publikom po štyroch rokoch a po prvý raz v bratislavskej Sibamac aréne. Naposledy nastúpila doma v Pohári federácie v zápase s Francúzskom v júli 2002 v hale Incheby, po víťazstve 4:1 vtedy postúpil tím Slovenska do záverečného turnaja na Kanárskych ostrovoch a nakoniec priviezol víťaznú trofej.

Aký rozdiel vidíte vo svojom vystúpení v Pohári federácie pred štyrmi rokmi a teraz?

"Teraz viem o tenise viac ako v roku 2002, som skúsenejšia i takticky zrelšia. Vtedy sa mi možno hralo ľahšie, neboli také veľké očakávania a súperky ma až tak nepoznali. Teším sa, že sa opäť predstavím nášmu publiku. Chcem ukázať svoju najlepšiu hru. Dúfam, že príde veľa divákov, aj keď hráme v dovolenkovom termíne."

V poslednom turnaji vo Wimbledone ste splnili tohtoročnú osemfinálovú normu na grandslamových turnajoch. Aká je forma?

"Budem rada, ak nadviažem na wimbledonské vystúpenie. Na londýnskej tráve som mala pomerne ťažký žreb a zvládla som tri kolá. Aj celkovo hodnotím prvú polovicu sezóny ako úspešnú."

Na jar ste sa rozišli s anglickým trénerom Nigelom Searsom, nadviazali ste spoluprácu so Španielom Angelom Giménezom. Zostanete spolu?

"Stále to zvažujeme. Od nového trénera som sa veľa naučila, je to skúsený odborník. Prehodnotíme plusy aj mínusy našej spolupráce a rozhodneme sa."

Zápas Pohára federácie s Thajskom sa hrá na tvrdom povrchu Premier. Aký dlhý čas potrebujete, aby ste si zvykli po turnajoch na tráve?

"Asi tri-štyri dni. Aj preto som sa do prípravy zapojila už od pondelka. Tenis na tráve je odlišný a chce to čas, kým sa na tvrdom povrchu dostanem do správneho tempa."

Thajčanky pricestovali bez Tamarine Tanasugarnovej. Čo viete o súperkách?

"Skoro nič. Príliš sa nezaoberám tým, kto je na druhej strane kurtu. Koncentrujem sa na svoju hru. Tím Thajska prišiel bez svojej najlepšej hráčky, ale ani ďalšie tenistky nemôžeme podceniť. Vždy musíme hrať naplno. Verím, že zvíťazíme a vrátime Slovensko medzi svetovú elitu."

Európa žije v dovolenkovom období. Majú tenistky v lete čas odložiť raketu a užívať si voľno?

"Ja som si ho dopriala počas dvoch dní po Wimbledone, užívala som si slnko. Oddýchla som si pred Pohárom federácie a nadchádzajúcou šnúrou turnajov v Amerike. Po sezóne už nebudem mať chuť na cestovanie a radšej zostanem s rodinou." (on)

Súvisiace články