Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Jednotka do Melbourne nepríde

Sportnet|Publikované 4. jan 2007 o 23:00

SYDNEY - Svetová tenisová jednotka Justine Heninová-Hardennová nebude štartovať na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open. "Musím sa odhlásiť z turnajov v Austrálii z rodinných dôvodov," napísala v oficiálnom vyhlásení. Bližšie podrobnosti ..

SYDNEY - Svetová tenisová jednotka Justine Heninová-Hardennová nebude štartovať na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open. "Musím sa odhlásiť z turnajov v Austrálii z rodinných dôvodov," napísala v oficiálnom vyhlásení. Bližšie podrobnosti neuviedla. "Chcela by som vám vopred poďakovať za rešpektovanie môjho rozhodnutia aj súkromia," dodala.

Dvadsaťštyriročná tenistka, ktorá sa vlani prebojovala do finále všetkých štyroch grandslamov (z titulu sa však radovala len v Paríži), sa už predtým odhlásila z turnaja v Sydney, kde mala na budúci týždeň obhajovať vlaňajšie prvenstvo. Na Australian Open, kde triumfovala v roku 2004, musela pred rokom rozhodujúci zápas s Francúzkou Améliou Mauresmovou vzdať pre nevoľnosť spôsobenú liekom na boľavé rameno.

V Melbourne bude chýbať i Tim Henman, 39. vo svetovom rebríčku - v štarte mu zabránila natiahnutá podkolenná šľacha. (čtk)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.