Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

„Jednorazová“ značka - výstraha pre korčuliarov

Korčuliari. Ich bezpečnosť je pre organizátorov prvoradá. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 27. sep 2011 o 22:00

Posledné dni a hodiny pred štartom 88. ročníka Medzinárodného maratónu mieru ubiehajú organizátorom veľmi rýchlo, ale robota im ide, ako vždy, pekne od ruky.

Nemôže ich prekvapiť azda žiaden zádrh. Jediné, čo ich momentálne desí, je príliš teplé počasie, ktoré nie je veľkým priaznivcom vytrvaleckých pretekov. Ale Košičania tam hore konexie nemajú...

KOŠICE. Horúčava, ktorej sa z týchto končín Európy ani v pozdné septembrové dni veľmi nechce, môže poznamenať výsledné časy maratónskych bežcov, ale na divácku kulisu môže mať slniečko pozitívne účinky.

No aj pre tých, ktorí nemajú záujem byť vytrvalcom počas pretekov nablízku, ale sú zvedaví, ako to na trati vyzerá, sa nájde riešenie. Nemusí to byť ani večerný záznam odvysielaný Slovenskou televíziou, stačí, ak si „pustíte“ internet.

„Opäť môžete využiť internetový TV prenos, ktorý je produkovaný organizátormi podujatia, a ktorý sa bude dať sledovať na www.kosicemarathon.com,“ avizuje riaditeľ pretekov Branislav Koniar. „Obrázky sa tak dostanú ku všetkým kdekoľvek na svete, a réžia sa s nimi podelí, i s divákmi v cieli na veľkoplošnej obrazovke. Ďalšia technologická vymoženosť poslúži aktívnym účastníkom MMM, ktorí vo svojom registračnom formulári uviedli svoje mobilné telefónne číslo. Organizátori im pošlú SMS správu s výsledným časom, ktorý v Košiciach dosiahli. Týka sa to hlavných disciplín, kde pretekári súťažia s elektronickým čipom a ich výsledky sú spracovávané technológiou ChampionChip.“

Teraz niečo pre tých, ktorí majú na trati okrem vlastných nôh aj zdatných pomocníkov, kolieskové korčule. „Inlineri“ patria už k stabilným článkom štartového poľa. Ich trať je dlhá 20 kilometrov, miesto štartu je spoločné s bežcami, ale cieľ je na námestí Maratónu mieru. Každoročný, zhruba 15-percentný nárast účastníkov tejto disciplíny nabáda organizátorov k opatrnosti, pretože bezpečnosť športovcov je pre nich prvoradá. Počas pretekov bude na trati svietiť pomyselná „dopravná“ značka - zákaz hudobných slúchadiel v ušiach.

Košický maratón a Liga proti rakovine, toto spojenie funguje už niekoľko rokov. V rámci vzájomnej spolupráce Maratónsky klub i tentoraz, okrem iných foriem, podporí programy LPR aj finančným darom vo výške 1 percenta zo štartovného zaplateného účastníkmi MMM.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.